اگر دیابت دارید، اگر می‌خواهید سایز کمر‌تان زیاد نشود یا اگر می‌خواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید، قبل از این‌که بخواهیدرژیم غذایی بدون قند بگیرید باید این نکات را بدانید.

قند چیست؟

قند نوعی کربوهیدارت است که سلو‌ل‌های ما از آن به عنوان انرژی استفاده می‌کنند. بدن ما هم‌چنین بیشتر مواد نشاسته‌ای را به قند تبدیل می‌کند. کنار گذاشتن کامل قند تقریبا غیرممکن است؛ زیرا تقریبا تمام مواد غذایی مقداری قند دارند، حتی شیر.

رژیم غذایی بدون قند برای شما چه معنایی دارد؟

  • برای بیشتر مردم رژیم غذایی بدون قند یعنی قطع کردن قند و شکر تصفیه شده و این یعنی خوردن عسل مشکلی ندارد.
  • برای دیگران رژیم غذایی بدون قند یعنی نخوردن چیزهایی که شکر اضافی دارند. این یعنی نخوردن چیزهایی مثل شکر کریستالی و خوردن غذاهایی طبیعی که قند دارند مثل میوه.
  • بعضی‌ها سخت‌ گیر‌ترند و هر چیزی که شیرین باشد نمی‌خورند؛ حتی میوه.
  • هر تصمیمی که دارید، اول در مورد سلامت رژیم غذایی خود با یک متخصص تغذیه یا رژیم غذایی مشورت کنید.

قندی که در عسل و میوه وجود دارد یا قندی که ما برای شیرین کردن نوشیدنی و کیک استفاده می‌کنیم، میزان قند خون را به سرعت بالا می‌برند.

از قند‌های ساده تا جایی‌که می‌شود دوری کنید

قند‌های ساده، مثل قندی که در عسل و میوه وجود دارد یا قندی که ما برای شیرین کردن نوشیدنی و کیک استفاده می‌کنیم، میزان قند خون را به سرعت بالا می‌برند. در کل هرچه قند یا ماده ی نشاسته‌ای پیچیده‌تر باشد، بدن‌تان برای شکستن آن باید بیشتر کار کند. به همین دلیل است که متخصصین تغذیه و رژیم غذایی توصیه می‌کنند به جای کربوهیدرات و قند تصفیه شده از مواد نشاسته‌ای کامل استفاده کنید. 

از کربوهیدرات‌های تصفیه نشده استفاده کنید
همه ی این‌ها در نهایت به قند ساده و سپس به انرژی تبدیل می‌شوند اما کربوهیدرات‌های پیچیده‌ای که در مواد غذایی تصفیه نشده وجود دارند میزان قند خون را پایین نگاه می‌دارند. با اینکه میوه‌ها و سبزیجات می‌توانند میزان قند بالایی داشته باشند اما مواد مغذی ضروری و فیبر هم دارند که بدن را سالم نگاه می‌دارند و از بیمار شدن شما جلوگیری می‌کنند.

مواد غذایی بدون شکر اضافی
اگر روی بسته‌ی یک ماده‌ی غذایی نوشته شده باشد «بدون شکر اضافی» معنایش این است که به آن محصول شکری اضافه نشده است. اما به این معنا نیست که محصول مورد نظر در کل شکر ندارد، چون ممکن است ماده‌ی غذایی مذکور به شکل طبیعی حاوی قند باشد. فهم برچسب‌های مواد غذایی ممکن است گاهی اوقات گیج کننده شود.


قند‌‌های پنهان که باید مراقب‌شان باشیم
تولیدکنندگان معمولا سعی می‌کنند قند را با نام‌هایی دیگر مثل دکستروز (دی گلوکز)، مالتودکسترین، فروکتوز، مالتوز، ساکاروز (سوکروز)، لاکتوز، گلوکز، مانیتول و سوربیتول پنهان کنند.


سس گوجه، سس فلفل شیرین، سس سالاد، ماست طعم‌دار، کنسرو میوه، میوه‌ی خشک شده، جو صبحانه و الکل قند بالایی دارند.

غذاهایی که باید از آن‌ها دوری کنید

از غذا‌هایی که مشخص است قند بالایی دارند، مثل نوشیدنی‌های سرد، آب میوه، آب نبات، مربا، شکلات، کیک و شیرینی دوری کنید. اما باید بدانید میزان بالایی از قند ممکن است در موادی مثل سس گوجه، سس فلفل شیرین، سس سالاد، ماست طعم‌دار، کنسرو میوه، میوه‌ی خشک شده، جو صبحانه، الکل و بیشتر غذا‌های فرآوری شده هم یافت شود. 

جایگزین کردن شکر با شیرین کننده‌ها
اگر با هدف کاهش وزن می خواهید قند کمتری مصرف کنید، شیرین کننده‌هایی مثل زایلیتول و استویا (شکر برگ) جایگزین‌های خوبی هستند. اگر می‌خواهید کمتر قند مصرف کنید بهتر است این عادت را به کلی کنار بگذارید چون پس از مدتی دوباره هوس شیرینی خواهید کرد.

از غذاهای فرآوری شده دوری کنید
اگر می‌خواهید رژیم غذایی بدون قند داشته باشید بهتر است غذاهای فرآوری شده را به کل کنار بگذارید و یک رژیم غذایی کاملا طبیعی بگیرید. این کار ممکن است برای کسانی‌که وقت زیادی برای غذا درست کردن ندارند مشکل باشد اما سعی کنید هر وقت می‌توانید غذای خود را آماده کنید. به این شکل دقیقا می‌دانید چقدر قند وارد بدن‌تان می‌کنید.

منبع : Essentials