اگر کفپوش لاستیکی را پس از نصب شدن ببینید، احتمالا فکر نمی‌کنید که نصب کفپوش لاستیکی به این سادگی‌ها باشد و خودتان از عهده آن برآیید. اگر کفپوش لاستیکی درست نصب شود، طوری به‌نظر می‌رسد که انگار هزاران دلار هزینه‌ی نصب آن شده است. اما نصب کفپوش لاستیکی آن‌قدر هم سخت نیست و با رعایت نکاتی ساده می‌توانید خودتان به بهترین شکل این کار را انجام دهید و هزینه‌ای هم نکنید. 


کفپوش را اندازه بگیرید و ببرید

محیطی که می‌خواهید کفپوش را روی آن بچسبانید تمیز کرده و کف آن را اندازه بگیرید. کفپوش لاستیکی را باز کرده و خطوط برش را طوری روی آن علامت بزنید که اندکی از ابعاد اصلی بزرگ‌تر باشد. با استفاده از یک تیغ موکت‌بری کفپوش را ببرید.


کفپوش را پهن کنید

کفپوش را روی کف زمین باز کنید و لبه‌ی فابریک آن را در راستای یکی از دیوارها قرار دهید. جابه جایی‌های لازم را انجام دهید تا در جای خود قرار گیرد.


در صورت نیاز کفپوش را ببرید

اگر در فضایی که می خواهید کفپوش را نصب کنید ستون وجود داشته باشد، در قسمت زیرین  آن نقطه از کفپوش که با ستون تداخل دارد علامت بزنید. بعد همانند بریدن کیک چندین برش در آن محل بزنید. برای این‌که ستون را به سوراخی که به وجود آورده‌اید داخل کنید، باید یک برش از سوراخ تا لبه‌ی کفپوش بزنید. این برش را در جایی بزنید که به دیوار نزدیک‌تر باشد. کفپوش را دوباره به جای خود باز گردانید و ستون را از آن عبور دهید.

نکته: قبل از این‌که در کفپوش سوراخ بزنید، یک تخته زیر آن بگذارید تا به سطح زیر آن آسیبی وارد نشود. سوراخ‌ را کمی کوچک‌تر ببرید تا دور ستون باز نباشد و کف زمین پیدا باشد. نگران نباشید چون در صورت نیاز می‌توانید آن را بزرگ‌تر کنید. 


در هنگام نصب کفپوش بعد از قرار گرفتن کفپوش روی دیوار اضافات آن را کوتاه کنید.

اضافات کفپوش را کوتاه کنید

هنگامی که کفپوش دقیقا در جای خود قرار گرفت قسمت‌های اضافی دور دیوارها را ببرید.


برش رمپ

اولا رمپ باید هم سطح  ارتفاع آستانه‌ی در باشد. ارتفاع رمپ‌ها تا 12 سانتی‌متر هم می‌رسد. تکه‌های رمپ را دور آستانه قرار دهید و جای چارچوب را روی آن علامت بزنید. با استفاده از یک اره‌ی مویی برش‌های لازم را بزنید و لبه‌های برش‌ خورده را با یک تیغ موکت‌بری تمیز کنید.


کفپوش لاستیکی را ببرید

تکه‌های رمپ را در دو طرف آستانه‌ی در جا بزنید. دور آن تکه از رمپ را که در داخل آستانه‌ی در قرار دارد علامت بزنید و با استفاده از یک تیغ موکت‌بری کفپوش لاستیکی زیر آن را ببرید و جدا کنید.


رمپ را بچسبانید

روی کف چسب ساختمانی بزنید و آن تکه از رمپ را که در داخل آستانه قرار می‌گیرد بچسبانید و آن را به مدت سه ساعت تحت فشار قرار دهید. همین کار را برای قسمت بیرونی رمپ نیز تکرار کنید.


فاصله را پر کنید

یک تکه چوب فشرده ببرید و با آن فاصله‌ی میان تکه‌های رمپ را پر کنید. با چکش روی چوب ضربه بزنید تا کاملا با تکه‌های رمپ هم سطح شود و عبور از روی آن به آسانی صورت گیرد.


منبع : Diynetwork