این‌که یک سال دوران نامزدی داشته باشید و برای برنامه‌ریزی مراسم عروسی وقت کافی صرف کنید عالی است، اما بعضی‌ها دوست ندارند زیاد صبر کنند. اگر می‌خواهید در دو هفته یا مدت زمانی کم ازدواج کنید، باز هم می‌توانید یک مراسم عروسی زیبا و عالی بگیرید. در این مطلب نکاتی را آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در مدت زمانی کم یک مراسم عروسی خوب داشته باشید. 

اولین کاری که باید بکنید این است که به دفترخانه بروید و معرفی‌نامه به آزمایشگاه برای آزمایشات قبل از ازدواج بگیرید. هنگام مراجعه به آزمایشگاه مدارکی مثل شناسنامه زوجین، دو عکس از هر کدام از زوجین، دو فتوکپی از صفحه‌های اول شناسنامه‌ها و یک فتوکپی از صفحه‌های وسط شناسنامه‌ها و اصلی و فتوکپی کارت ملی عروس و داماد نیاز است. پس از این‌که جواب آزمایش را دریافت کردید آن را تحویل دفترخانه بدهید و برای روز معین وقت بگیرید. 

حالا باید جایی برای برگزاری مراسم عروسی پیدا کنید. از آن‌جایی که کمی عجله دارید، باید در انتخاب محل عروسی کم انعطاف‌ به خرج دهید. برای مثال به گرفتن مراسم عروسی در خانه‌ی خودتان یا خانه‌ی یکی از آشنایان فکر کنید. هم‌چنین می‌توانید به گرفتن مراسم عروسی در فضای باز فکر کنید. البته همیشه بهتر است با تالارها و باغ‌ها تماس بگیرید. اگر در روزهایی که مناسبت خاصی دارند مراسم عروسی نگیرید، احتمال این‌که تالارپذیرایی یا باغ پیدا کنید زیاد است. 

کارت‌های دعوت را در اولین فرصت بفرستید. می‌توانید خودتان کارت‌های دعوت را ببرید اما اگر خانه‌ی کسی دور است، می‌توانید با تلفن هم او را دعوت کنید و توضیح دهید که به‌خاطر کمبود وقت مجبور به این کار شده‌اید. 

برای موسیقی مراسم عروسی برنامه‌ریزی کنید. تمام آهنگ‌های مورد علاقه‌ی‌تان را گلچین کنید و وظیفه‌ی مدیریت موسیقی مراسم عروسی را به یکی از دوستان خوش سلیقه‌ی‌تان بسپارید. 


اگر باغ یا تالارپذیرایی گرفته باشید خودشان کترینگ برگزاری مراسم عروسی را به عهده خواهند گرفت.

حالا نوبت غذا است. آماده کردن غذای عروسی زیاد کار سختی نیست. اگر باغ یا تالارپذیرایی گرفته باشید خودشان کترینگ برگزاری مراسم عروسی را به عهده خواهند گرفت، اما اگر در خانه مراسم عروسی را برگزار کنید، می‌توانید با یک مرکز کترینگ خوب و با کیفیت تماس بگیرید و سفارش دهید. اگر روز مراسم‌تان مناسبت خاصی نباشد، پیدا کردن کترینگ کار سختی نخواهد بود. هم‌چنین اگر تعداد مهمانان زیاد نباشد، می‌توانید از اعضای خانواده درخواست کنید غذا را آماده کنید. البته در این حالت آن‌ها نمی‌توانند از مراسم عروسی لذت ببرند. می‌توانید گزینه‌های موجود را به صورت ترکیبی هم استفاده کنید. 

حالا به سخت‌ترین قسمت یعنی انتخاب لباس عروس می‌رسیم. از آن‌جایی که وقت ندارید خیاطی پیدا کنید که لباس عروس را بدوزد، باید به یک لباس آماده بسنده کنید. می‌توانید به لباس عروس دست دوم هم فکر کنید و آن را به خشکشویی بدهید تا مثل روز اول شود. یا این‌که می‌توانید لباسی بخرید که بتوان از آن به‌عنوان لباس عروس استفاده کرد. اگر شانس بیاورید ممکن است بین آشنایان کسی لباسش را نگه داشته باشد و بتوانید از لباس عروس او استفاده کنید. پیدا کردن لباس داماد کار سختی نیست چون کت و شلوار همه جا پیدا می‌شود و ایجاد تغییر در آن هم وقت زیادی نمی‌گیرد. 

دقت داشته باشید که باید تمام این تصمیمات را در یک یا دو روز بگیرید و باقی زمان را صرف اجرا کردن آن‌ها بکنید. اگر کارها طبق برنامه پیش نرفت، مضطرب نشوید و سعی کنید از مراسم عروسی لذت ببرید. 


منبع : Ehow