بالاخره تمام ابزار را آماده کرده‌اید و یک‌جا قرار داده‌اید، رنگ‌ها را هم خریداری کرده‌اید و روی آن‌ها برچسب زده‌اید. اما حالا خودروی‌تان که روی یک کفپوش روغنی و کثیف سیمانی ایستاده‌ است، طوری نگاه‌تان می‌کند که انگار چیزی را فراموش کرده‌اید. بخش آخر بازسازی پارکینگ هنوز باقی‌مانده است. یک کفپوش اپوکسی براق و تمیز که باعث می‌شود هر بار که وارد پارکینگ شوید حس کنید وارد یک نمایشگاه خودرو شده‌اید. 

اپوکسی نه‌تنها ظاهری حرفه‌ای به پارکینگ می‌دهد بلکه در برابر لکه‌های روغنی و آب مقاوم است و به راحتی تمیز می‌شود و مثل پیشخوان آشپزخانه برق می‌زند. همان‌طور که پس از خواندن این مطلب متوجه خواهید شد، برای زدن اپوکسی به کفپوش پارکینگ فقط یک آخر هفته وقت نیاز دارید و پس از آن پارکینگی خواهید داشت که از وارد شدن به آن لذت خواهید برد و می‌توانید با آن به دوستان‌تان پز بدهید. 


کفپوش را آماده کنید

اشیاء و وسایل مزاحم را بردارید و چاله چوله‌ها را باسیمان سفید پر کنید. برای انجام این کار، سیمان و آب را به صورتی ترکیب کنید که به شکل پوره‌ی سیب زمینی در بیاید. با استفاده از یک ماله چاه‌ها را پر کرده و چند ساعت صبر کنید تا سیمان سفت شود. با استفاده از یک سنگ فرز و یک صفحه‌ی مسطح، برآمدگی‌ها را صاف کنید و سپس کل سطح کفپوش را جارو کنید. حالا با اسید فسفریک کفپوش را بشویید و اجازه دهید یک شب تا صبح خشک شود.


برای کفپوش پارکینگ با اپوکسی ابتدا باید اپوکسی را به شدت تکان دهید و یک سر آن را لوله کنید تا به داخل سر دیگر بترکد.

اپوکسی را آماده کنید

بسته‌ی اپوکسی را به شدت تکان دهید و یک سر آن را لوله کنید تا قسمت اول بسته به داخل قسمت دوم آن بترکد. بسته را دوباره تکان دهید و مطمئن شوید که هر دو نیمه‌ی بسته، قبل از ریختن به داخل سطل کاملا با هم ترکیب شده‌اند. برای ایمنی بیشتر کار، یک افزودنی ضد سُر خوردن به آن اضافه کنید.


کنار دیوارها و گوشه‌ها بریزید

از گوشه‌ی ته پارکینگ شروع کنید و مقدار کمی از اپوکسی را از داخل سطل بریزید. با استفاده از یک قلمو اپوکسی را به نزدیکی دیوارها و گوشه‌ها پخش کنید.


سراغ بقیه‌ی کفپوش بروید

مقدار بیشتری از اپوکسی را روی کفپوش بریزید و با استفاده از یک غلطک نقاشی آن را به بخش‌های دیگر پخش کنید. غلطک را به صورت ردیف به ردیف و از عقب به جلو بکشید.  روی هر بخش چندین بار غلطک بکشید تا حباب‌های هوا از بین بروند. قبل از این‌که روی کفپوش راه بروید یا با خودرو از روی آن رد شوید 24 ساعت اجازه دهید تا اپوکسی خشک شود.


منبع : Diynetwork