یک اتاق پذیرایی خلوت و مینیمال ظاهری آرامش‌بخش و خالی از شلوغی دارد. اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق پذیرایی خانه را به سبک مینیمال طراحی کنید، در این مطلب نکاتی را آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مشخصات دکوراسیون مینیمال را در اتاق پذیرایی پیاده کنید. 

وسایلی انتخاب کنید که از لحاظ ساختار، تزئینات و ظاهر کلی ساده باشند. فقط از وسایل و مبلمانی در دکوراسیون استفاده کنید که کاملا مورد نیاز باشند. زیرپایی، میزهای عسلی، گیاهان بزرگ و صندلی‌های اضافی را می‌توانید حذف کنید. مبل و میزی انتخاب کنید که ساده باشند، یک میز مستطیلی یا میز چیپن دیل می‌تواند مناسب باشد. از کوسن استفاده نکنید یا اگر می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، نوع ساده و بدون تزئینش را انتخاب کنید. میز وسط و میز نهارخوری نباید زیاد چشم‌گیر باشند. مکعب‌های چوبی، لمینت یا میزهایی که روی آن‌ها شیشه یا سنگ باشد برای سبک مینیمال عالی هستند. خط‌های صاف و تمیز از مشخصه‌های دکوراسیون مینیمال محسوب می‌شود. 

برای پوشاندن کفپوش یا تزئین دیوارها زیاده‌روی نکنید. یک فرش ساده روی یک کفپوش سخت کفایت می‌کند. بهتر است موکت کردن خانه را فراموش کنید. معمولا دیوارها نباید بیش از یک رنگ نداشته باشند، یک رنگ خنثی و آرامش‌بخش برای دکوراسیون مینیمال مناسب است. لامپ‌ها را طوری انتخاب کنید که طراحی ساده داشته باشند. پایه‌های آباژور یا لامپ‌های ایستاده می‌توانند سرامیک یا فلز چکش‌کاری شده باشند. فلز برنج هم می‌تواند در دکوراسیون مینیمال به‌خوبی با فضا ست شود. با استفاده از لامپ‌های دیواری نورپردازی فراگیر در فضا ایجاد کنید. استفاده از نورپردازی غیر مستقیم برای این کار بسیار مناسب است. لوسترهای تزئینی و لوکس و یا لامپ‌هایی که به شکل شمع هستند در دکوراسیون مینیمال جایی ندارند. 

تمام شلوغی و به هم ریختگی را از خانه حذف کنید. دیوارها را با تعداد زیادی قاب عکس شلوغ نکنید، در دکوراسیون مینیمال بهتر است روی سه دیوار از اتاق قاب‌های بزرگ بزنید تا یک دیوار را با قاب‌های کوچک پر کنید یا یک میز را به کل به قاب عکس اختصاص دهید. 


منبع : Ehow