سیم و کابل‌ برق و وسایل دیگر می‌توانند نظم خانه را به هم بزنند و حتی ممکن است هر لحظه پای شما به آن‌ها گیر کند و زمین بخورید. یکی از بهترین راه حل‌ها برای مخفی کردن آن‌ها این است که آن‌ها را از داخل دیوار یا از زیر کفپوش رد کنید. از آن‌جایی که اجاره نشین‌ها معمولا اجازه ندارند این اصلاحات را انجام دهند، راه‌های دیگری نیز برای این مشکل وجود دارد که می‌توانید این سیم و کابل‌ها را بدون هزینه‌ی زیاد مخفی کنید و ظاهری آراسته به خانه بدهید.

کابلی را که قرار است مخفی شود از پریز تا جایی در پشت جعبه‌ی کابل بکشید. مطمئن شوید که آن را مستقیم از پریز به کفپوش کشیده‌اید. اگر کفپوش موکت شده است کابل را به آرامی بین نواره‌ی چوبی کنار اتاق و لبه‌ی موکت قرار دهید و کار را مستقیما از زیر پریز شروع کنید. می‌توانید از پوشش کابل برای پوشاندن کابلی که از کفپوش تا پریز یا تلویزیون دیواری ادامه دارد استفاده کنید.

قسمت زیرین کاور کابل را به دیوار نصب کنید و برای این‌که مطمئن شوید عمودی است از یک تراز استفاده کنید. سیم و کابل‌ را درون آن بگذارید و درپوش کاور را روی آن قرار دهید.

ببینید آیا لازم است که سیم و کابل‌ را در طول راهرو یا درگاه نیز مخفی کنید. برای این کار می‌توانید از لوله‌های سیم‌پوش که برای این منظور ساخته می‌شوند استفاده کنید. ترجیحا می‌توانید کابل را به‌جای این‌که از آستانه‌ی در بگذرانید از دور چهارچوب در عبور دهید. لوله‌ی سیم‌پوش را دور سازه‌ی در به صورتی که قبلا توضیح دادیم نصب کنید. 

تلویزیون را روشن کنید تا مطمئن شوید کار ایرادی ندارد و جریان برقرار است. اگر جریان برقرار نبود اتصالات کابل را در پریز دیوار، جعبه‌ی کابل و تلویزیون محکم کنید.


نکات

  • همیشه در نزدیکی پریز و جعبه‌ی کابل چند سانتی‌متر کابل اضافه قرار دهید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید .
  • سیم‌پوش‌ها رنگ‌های متنوعی دارند. حتی می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید تا با رنگ دیوار هماهنگی داشته باشند.
  • برای جلوگیری از خطر آتش سوزی هیچ‌گاه سیم و کابل‌ را از زیر موکتی که روی آن راه می‌روید عبور ندهید.
  • مراقب باشید کابل‌ها را زیاده از حد خم نکنید، چون این کار می‌تواند باعث ضعیف شدن و یا قطع شدن سیم‌های داخل آن شود.
  • سیم و کابل‌هایی که از سقف و به صورت روکار عبور کرده‌اند ممکن است بر طبق استاندارد برق محلی نصب نشده باشند. با صاحب خانه تماس بگیرید و از او بخواهید آن‌ها را به طور صحیح نصب کند. 


منبع : Ehow