برگ‌های پاییزی به دکوراسیون خانه گرما و رنگ اضافه می‌کنند. می‌توان از این برگ‌ها به روش‌های متنوعی برای بهتر کردن دکوراسیون خانه و آوردن بخشی از طبیعت به حریم خصوصی استفاده کرد. بعضی‌ها برگ‌ها را از خیابان و باغچه‌ی خانه‌ی‌شان جمع می‌کنند و بعضی‌ها هم آن‌ها را می‌خرند. البته برگ‌های طبیعی بدون مواد نگهدارنده مدت زیادی دوام نمی‌آورند و خشک می‌شوند. اما برگ‌هایی که خریداری می‌کنید را می‌توانید سال‌ها استفاده کنید. 


قرار دادن برگ‌ها در گلدان

شاخه‌های کوچک و برگ‌ها را از حیاط خانه یا باغچه‌های خیابان جمع‌آوری کنید. شاخه‌ها باید کوچک و ظریف باشند. آن‌ها را بشویید و بگذارید خشک شوند. شاخه‌ها و برگ‌ها را در گلدانی که دوستش دارید قرار دهید. اگر می‌خواهید شاخ و برگ‌ها مرتب‌ باشند، یک گلدان بلند انتخاب کنید. حالا گلدان را جایی که دوست دارید قرار دهید و دورش را با برگ‌های پاییزی تزئین کنید. هم‌چنین می‌توانید برگ‌ها را به شاخه‌ها وصل کنید و بگذارید روی گلدان آویزان شوند. 


درست کردن حلقه از برگ‌های پاییزی

با استفاده از شاخه‌های درخت انگور یا نی‌های مخصوص می‌توانید یک حلقه درست کنید. با استفاده از چسب مایع برگ‌ها را به حلقه بچسبانید. می‌توانید با روبان حلقه را تزئین کنید و آن را به دیوار خانه یا در ورودی بزنید. 


قرار دادن برگ‌های پاییزی در شیشه مربا

یک شیشه مربا را از برگ‌های پاییزی داخل حیاط پر کنید. در شیشه را ببندید و یک روبان با رنگی مناسب دور آن بپیچید. از شیشه می‌توانید برای نگه داشتن کتاب‌های داخل قفسه یا به‌عنوان وسیله‌ای تزئینی استفاده کنید. اگر در شیشه را گم کرده‌اید، می‌توانید ماده‌ای رنگی به اندازه‌ی در شیشه برش بزنید. سپس آن را روی شیشه بگذارید و یک روبان دورش بپیچید تا سر جایش بماند.


روش‌های دیگر استفاده از برگ‌های پاییزی

در استفاده از برگ‌ها در دکوراسیون خلاقیت به خرج دهید. از حیاط برگ‌های بزرگ و رنگی پیدا کنید. آن‌ها را بدون نظم داخل گلدان‌ها بریزید تا هم پس از مدتی به کود خاک تبدیل شوند و هم ظاهر گلدان‌ها را زیباتر کنند. هم‌چنین می‌توانید برگ‌های رنگی را به پشت شیشه‌ی پنجره بچسبانید. اگر عکس یا نقاشی از صحنه‌ای پاییزی به دیوار دارید، می‌توانید آن‌ها را طوری به پشت قاب بچسبانید که از گوشه‌ها بیرون بزنند. 


منبع : Ehow