استفاده از گیاهان در دکوراسیون اتاق پذیرایی می‌تواند پروژه‌ی تغییر دکوراسیون تاثیر گذاری باشد. گیاهان زنده یک المان زیبای طبیعی به فضای اتاق اضافه می‌کنند و با تولید اکسیژن محیطی سالم برای زندگی به‌وجود می‌آورند. با این حال، گیاهان زنده همیشه برای اتاق پذیرایی یا سبک زندگی افراد مناسب نیستند. به همین دلیل است که گیاهان مصنوعی هم می‌توانند گزینه‌ای به‌صرفه برای استفاده در دکوراسیون باشند. هنگام استفاده از گیاهان و گلدان در دکوراسیون اتاق پذیرایی باید به نکاتی دقت داشته باشید. 

بزرگی یا کوچکی گیاه را با توجه به فضایی که به آن اختصاص داده‌اید تعیین کنید. اگر می‌خواهید آن را گوشه‌ی اتاق پذیرایی قرار دهید، یک گلدان زمینی تهیه کنید که گیاهش تقریبا 1.5 متر ارتفاع داشته باشد. به این شکل، گیاه نقش یکی از وسایل تزئینی خانه را بازی می‌کند و گوشه‌ی اتاق نیز کاملا پر می‌شود. از طرف دیگر، ممکن است به یک گیاه کوچک برای روی میز وسط، تلویزیون یا پشت پنجره نیاز داشته باشید.

گیاهانی را انتخاب کنید که کامل‌کننده‌ی سبک دکوراسیون منزل‌تان باشند. اگر دکوراسیون خانه‌ی‌تان به سبک ساحلی است، گیاهان استوایی را انتخاب کنید. اگر داخل خانه‌ی‌‌تان شبیه یک کلبه‌ی گرم و دنج است، گیاهانی را انتخاب کنید که برگ‌های پیچک مانند داشته باشند. 

انواع گلدان‌ها را بررسی کنید و ببینید کدام بیشتر با نوع گیاهی که می‌خواهید در آن قرار دهید و سبک دکوراسیون منزل‌تان هم‌خوانی دارد. تمام طرح‌ها، شکل‌ها و مواد اولیه را مد نظر قرار دهید تا قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید. 

اگر در اتاق پذیرایی جای کافی دارید، می‌توانید برای هر گیاه یک گلدان تهیه کنید. اما اگر کمبود فضا دارید، می‌توانید چند گیاه را در یک گلدان بزرگ قرار دهید تا از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید. 

در کل گیاهانی که پشت پنجره یا روی میز قرار می‌دهید باید ارتفاعی کمتر از سطح دید چشم داشته باشند؛ وگرنه بین اندازه‌ی آن‌ها و بقیه وسایل اتاق و المان‌های دکوراسیون تناسب برقرار نمی‌شود. اگر چند گیاه را در یک گلدان قرار می‌‌دهید، مطمئن شوید از لحاظ نیاز به آب و نور یکسان هستند. 


منبع : Ehow