صرف این که کمد دیواری اتاق‌تان کوچک است، دلیل نمی‌شود نتوانید از آن درست استفاده کنید. واقعیت این است که کمد دیواری اتاق اکثر افراد کوچک است، حتی کسانی که کمد دیواری‌های بزرگ دارند، باز هم از اندازه‌ی آن راضی نیستند. هر فضایی اگر مرتب نشود، کوچک‌ به‌نظر می‌آید و کمد دیواری هر چه قدر هم بزرگ باشد، اگر شلوغ باشد کوچک به نظر خواهد آمد. در این مطلب نکاتی آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به طور بهینه از فضای کوچک کمد دیواری استفاده کنید. 


با خلوت کردن کمد دیواری فضای بیشتری ایجاد کنید

اولین قدم در مرتب کردن هر فضایی خلوت کردن آن است. سعی کنید با لباس‌ها و کفش‌های قدیمی که دیگر از آن ها استفاده نمی‌کنید خداحافظی کنید و هر هفته 30 دقیقه به نظافت کمد دیواری بپردازید. 


کمد دیواری کوچک را مرتب نگه دارید

فرقی نمی‌کند کمد دیواری چه اندازه‌ای باشد، همیشه باید وسایل داخل آن را ارزیابی کنید، از شر لباس‌ها و کفش‌های اضافی خلاص شوید و برای ایجاد فضای بیشتر راه حل‌هایی پیدا کنید تا در نهایت بتوانید آن را مرتب نگه دارید. 


برای استفاده بهینه از کمد دیواری می‌توانید کفش‌ها را جایی دیگر مثل یک جاکفشی بزرگ نگهداری کنید.

مجموعه‌ی کفش‌های داخل کمد دیواری را مرتب کنید

کفش‌ها و پوتین‌ها، به اندازه‌ی البسه‌ی دیگر کمد دیواری را شلوغ می‌کنند. یک مجموعه کفش اگر مرتب نشود، به راحتی همه جا پخش می‌شود و فضای زیادی می‌گیرد. پس، بعد از سال‌ها سر و کله زدن با کفش‌های داخل کمد دیواری، حتی می‌توانید آن‌ها را جایی دیگر مثل یک جاکفشی بزرگ نگهداری کنید. 


فضا را به حداکثر برسانید

بیشتر کردن فضا در کمد دیواری‌های کوچک، کلید استفاده‌ی بهینه از آن‌ است. پس، بعد از این که کمد دیواری را خلوت کردید، باید مطمئن شوید که از تمام گوشه و کنار آن برای قرار دادن لباس‌ها یا وسایل دیگر استفاده می‌کنید. 


نظم کمد دیواری را حفظ کنید

حفظ نظم داخل کمد دیواری چهار مرحله‌ی اصلی دارد که می‌توانید به راحتی آن‌ها را اجرا کنید:

  • یک جعبه یا سبد برای اهدای لباس در کمد دیواری قرار دهید. 
  • هفته‌ای یک یا دو بار کمد دیواری را نظافت و مرتب کنید. 
  • با تغییر فصل لباس‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید را از کمد دیواری خارج کنید. 
  • هنگام خلوت کردن کمد دیواری به اهدا کردن لباس‌ها فکر کنید. شاید به این شکل خداحافظی کردن با لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشید ساده‌تر شود.


منبع : About