پس از چند سال تبعید، پارکت دوباره به دنیای طراحی دکوراسیون بازگشته است، اما این بار دچار تغییرات زیادی شده است. پارکت با استفاده از روش سفیدشویی یا روکش‌های رنگ‌ شده و تغییر الگو، حالا ظاهری جدید پیدا کرده است. مثل هر کفپوش‌ چوبی، پارکت مقاومت بالایی دارد، پس استفاده از آن یعنی تا سال‌ها کفپوشی زیبا خواهید داشت. هم‌چنین می‌توان به سادگی ظاهر آن را تغییر داد و با مد روز هماهنگ کرد. رنگ کردن، سمباده زدن و لاک الکل همه می‌توانند ظاهر پارکت را به سادگی تغییر دهند. به خواندن ادامه دهید تا با روش‌های جالب استفاده از پارکت آشنا شوید. 


تغییر رنگ

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید پارکت حتما باید به رنگ چوب باشد. آن را سمباده بکشید و وارنیش بزنید تا براق شود؛ یا این‌که رنگی متناسب با دکوراسیون اتاق به آن بزنید. 


تغییر مسیر

نیازی نیست حتما الگوی کلاسیک پارکت را استفاده کنید، بلکه می‌توانید در این نوع کفپوش‌ طرح‌های هندسی جالبی ایجاد کنید. برای مثال استفاده از الگوی هاشور خورده در رنگ چوب تنوع ایجاد می‌کند و ظاهر کفپوش‌ را جذاب می‌کند. 


طیف روشن کفپوش‌ باعث می‌شود فضای اتاق روشن‌تر شود، اما پارکت سفید هم‌چنان شخصیت چوبی خود را حفظ می‌کند.

پارکت سفید

طرفداران دکوراسیون مینیمال می‌توانند پارکت را سفیدشویی کنند تا با قسمت‌های دیگر دکوراسیون هم‌خوانی داشته باشد. طیف روشن کفپوش‌ باعث می‌شود فضای اتاق روشن‌تر شود، اما پارکت هم‌چنان شخصیت چوبی خود را حفظ می‌کند. 


پارکت تیره و براق

پارکت تیره با یک وارنیش روغنی و براق، جلوه‌ای  مردانه به دکوراسیون اتاق می‌دهد. در نظر داشته باشید اگر دیوارها را رنگی تیره‌تر بزنید و وسایل را نیز به سبک‌های مردانه انتخاب کنید المان‌های دکوراسیون را کامل کرده‌اید. 


گرم کردن فضا

پارکت می‌تواند فضاهای خشک و بی‌روح را گرم کند. پارکت چوبی مات رنگی گرم دارد و می‌تواند به لطافت و زیبایی محیط بیافزاید. 


یک طرح انتخاب کنید

از تخیل‌تان استفاده کنید و یک طرح غیرمعمول برای پارکت انتخاب کنید. به این شکل می‌توانید با اضافه کردن طرح‌های جالب و چشم‌گیر به دکوراسیون، جذابیت آن را بیشتر کنید و روی یک اثر هنری راه بروید. 


استفاده از پارکت با الگوی کلاسیک هفت هشتی در اتاق مطالعه یا دفتر کار خانگی ظاهری حرفه‌ای به آن می‌دهد.

ایجاد یک اتاق مطالعه کلاسیک

استفاده از پارکت با الگوی کلاسیک هفت هشتی در اتاق مطالعه یا دفتر کار خانگی ظاهری حرفه‌ای به آن می‌دهد. دیوارها را از پایین تا بالا قفسه بزنید و آن‌ها را با کتاب پر کنید. 


ایجاد مرز

ایجاد مرزی اطراف کفپوش‌ آن را به یک نقطه‌ی کانونی زیبا تبدیل می‌کند. این کار هم‌چنین باعث می‌شود کفپوش‌ هم مثل درب و پنجره قاب داشته باشد و یکپارچگی خاصی در دکوراسیون اتاق به وجود بیاید. 


استفاده از پارکت در فضای باز

هیچ دلیلی وجود ندارد که استفاده از پارکت را به محیط داخل خانه محدود کنید. چوب با گذر زمان و بودن در معرض عوامل طبیعی تغییر رنگ می‌دهد و ظاهری آنتیک و جذاب به خود می‌گیرد. 


منبع : Houzz