در یک اتاق خواب طراحی شده براساس فنگ شویی انرژی به صورت متعادل جریان دارد و احساسات و عواطف در فضا موج می‌زند. در این نوع طراحی برای اتاق خواب انسان به داخل دعوت می‌شود و احساس آرامش و هیجان در یک آن به او القا می‌شود. اتاق خوابی که براساس فنگ شویی خوب طراحی شده باشد، در عین حال فضایی سرگرم‌کننده و خوشایند دارد و برای چرت زدن، داشتن یک خواب خوب و لذت بردن مناسب است. 

برای طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب براساس فنگ شویی، می‌توان از  ابزارهای ساده‌ و کاربردی فنگ شویی استفاده کرد.


هوای باکیفیت

حواس‌تان به کیفیت هوای داخل اتاق خواب باشد. با وجود هوای آلوده نمی‌توانید اتاق خوابی براساس فنگ شویی بنا کنید. البته به‌خاطر داشته باشید وجود گیاهان در اتاق خواب از دید فنگ شویی درست نیست، مگر این‌که اتاق بزرگی داشته باشید و گیاهان از تخت خواب دور باشند. می‌توانید هر روز پنجره را باز کنید تا هوا عوض شود یا این‌که از  تصفیه کننده هوا استفاده کنید. 


تلویزیون، کامپیوتر و دستگاه‌های ورزشی ممنوع

با وجود این وسایل داخل اتاق خواب انرژی مثبت فنگ شویی از بین می‌رود و علاوه بر ساطع شدن فرکانس‌های مضر در فضا، این دستگاه‌ها باعث می‌شوند اضطراب و دلهره‌ی کار و مشغله‌های فکر سراغ‌تان بیاید. 


رهنمود‌های فنگ شویی در خصوص تخت خواب

از سه رهنمود اصلی فنگ شویی در خصوص تخت خواب پیروی کنید:

  • تخت خواب را جایی قرار دهید که وارد شدن به آن از دو طرف راحت باشد. 
  • دو میز پاتختی دو طرف تخت قرار دهید.
  • تخت خواب نباید با در ورودی اتاق در یک خط باشد.
داشتن یک تخت خواب زیبا و متناسب در فنگ شویی اتاق خواب تاثیر زیادی دارد. تشک مناسب، یک تخته‌ی بالای تخت محکم و رخت خواب با کیفیت همه به جریان پیدا کردن انرژی فنگ شویی در اتاق کمک می‌کنند. 


در دکوراسیون به سبک فنگ شویی طیف رنگ اتاق خواب از سفید آغاز می‌شوند و تا شکلاتی ادامه دارند.

رنگ‌ اتاق خواب

رنگ‌ها در فلسفه فنگ شویی معمولا از  طیف‌های رنگ پوست انتخاب می‌شوند. این طیف‌ها از سفید آغاز می‌شوند و تا شکلاتی ادامه دارند. از بین این‌ها رنگ‌هایی را انتخاب کنید که برای دکوراسیون اتاق مناسب باشند. 

تابلو‌های اتاق خواب

بهتر است تصاویری را انتخاب کنید که دوست دارید در زندگی واقعی شاهد آن‌ها باشید. تصاویری که در آن‌ها انرژی مثبت جریان داشته باشد. اگر از تنهایی و افسردگی لذت نمی‌برید، تصاویری ناراحت‌کننده انتخاب نکنید. مناسب‌ترین تابلوها برای اتاق خواب تابلوهایی هستند که به عشق، روابط شاد و محبت و صمیمیت مربوط می‌شوند. 

نورپردازی اتاق خواب

بهتر است در اتاق خواب چند سطح نورپردازی داشته باشید یا از دیمر استفاده کنید تا میزان نور قابل تنظیم باشد. از دید فنگ شویی شمع مناسب‌ترین ابزار برای نورپردازی اتاق خواب است. نور شمع نه‌تنها انرژی فضا را تصفیه می‌کند بلکه محیطی گرم و تسکین‌دهنده ایجاد می کند. 

حبس کردن انرژی اتاق

تمام درب‌های اتاق خواب را هنگام خواب ببندید. به این شکل قوی‌ترین جریان‌های انرژی سلامت روح و بدن‌تان را تقویت می‌کنند. مرتب نگه داشتن کمد دیواری هم باعث می‌شود فضای اتاق خواب آرامش‌بخش باشد. 


منبع : About