آیا روزانه بیش از 6 ساعت پشت میز کار می‌نشینید؟ معمولا در نواحی گردن، کمر و شانه‌ها درد دارید؟ شاید نیاز باشد صندلی‌تان را عوض کنید. وقتی در دفاتر و ادارات کار می‌کنید، بیشتر مواقع پشت میز نشسته‌اید. نشستن در یک حالت ساکن برای مدت طولانی فشار زیادی به ستون فقرات وارد می‌کند. یک صندلی اداری ارگونومیک می‌تواند راه حل مشکل شما باشد و از آسیب رسیدن به بدن‌تان جلوگیری کند. این نوع صندلی طوری طراحی شده که با ساختار بدن هم‌خوانی دارد و فشار وارده روی آن را کاهش می‌دهد. در این مطلب به فواید استفاده از صندلی اداری ارگونومیک پرداخته‌ایم. 


صندلی اداری ارگونومیک از بدن پشتیبانی می‌کند

صندلی‌های قدیمی باعث می‌شوند افراد در حالت‌های نامناسبی بنشینند و به بدن‌شان آسیب وارد کنند. صندلی اداری ارگونومیک این مشکل را حل کرده است. این نوع صندلی تمام مشخصاتی که برای پشتیبانی از ساختار بدن نیاز است را داراست. علاوه بر این، می‌توان ارتفاع صندلی اداری ارگونومیک را تغییر داد و با بدن‌های متفاوت تنظیم کرد. 


صندلی اداری ارگونومیک راحت‌تر است

بدون شک صندلی اداری ارگونومیک از صندلی‌های معمولی بسیار راحت‌تر است و تجربه‌ای بهتر برای افراد ایجاد می‌کند. مهم‌ترین مزیت این نوع صندلی آن است که می‌توانید در تمام وضعیت و جهت‌ها تنظیمش کنید تا با مشخصات بدن‌تان هم‌خوانی داشته باشد. 


بعضی انواع صندلی ارگونومیک پشتی‌های متحرک دارند که باعث می‌شوند فرد روی آن‌ها راحتی بیشتری داشته باشد.

صندلی اداری ارگونومیک احتمال بروز کمردرد را کاهش می‌دهد

صندلی اداری ارگونومیک پشتی دارد که فرورفتگی طبیعی ستون فقرات را پر می‌کند. بر خلاف صندلی‌های قدیمی، صندلی‌های ارگونومیک کاملا پشت را تحت پوشش قرار می‌دهند. بعضی انواع صندلی ارگونومیک پشتی‌های متحرک دارند که باعث می‌شوند فرد روی آن‌ها راحتی بیشتری داشته باشد. 


صندلی اداری ارگونومیک فشار روی پهلوها را کاهش می‌دهد

صندلی‌های معمولی نشیمنگاهی سفت دارند. یعنی وقتی روی آن‌ها می‌نشینید، فشار بیشتری روی ناحیه‌ی پهلو و نشیمنگاه وارد می‌کنند. اما عمق صندلی اداری ارگونومیک به اندازه‌ای است که پهلوها و باسن به راحتی روی آن قرار می‌گیرند. 


با صندلی اداری ارگونومیک کار کردن ساده‌تر می‌شود

تمام مشخصات صندلی اداری ارگونومیک باعث می‌شوند کار کردن برای افراد راحت‌تر شود و دیرتر خسته شوند، در نتیجه خروجی کار بیشتر می‌شود و افراد می‌توانند از ساعات کاری بهینه‌تر استفاده کنند. صندلی‌های اداری  ارگونومیک زیردستی هم دارند که امکان استراحت دادن دست‌ها را فراهم می‌کنند. 

البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که تمام مشکلات محیط کار با استفاده از صندلی‌‌های اداری ارگونومیک حل نمی‌شود. افراد باید به حالت نشستن‌شان هم توجه داشته باشند. حتی اگر صندلی اداری ارگونومیک داشته باشید اما به حالت بدی روی آن بنشینید، به بدن خود فشار وارد خواهید کرد و به آن آسیب می‌زنید.


منبع : Thehealthsite