اگر دوست دارید آشپزخانه‌ فضایی گرم و دنج داشته باشد، نیازی نیست حتما دیوارهای آن را زرشکی یا گندمی کنید. روش ساده‌تری برای گرم کردن فضای آشپزخانه وجود دارد: استفاده از جزئیات فلزی گرم. فلزات گرم دقیقا چه هستند؟ مس، برنج برس خورده و فلزات طلایی صورتی مثال‌های خوبی هستند. بر خلاف کروم و استیل که مثل جواهرات نقره سرد هستند، این فلزات رنگ‌هایی گرم دارند. با استفاده از این فلزات در دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید علاوه بر گرم کردن فضای آن، سبک دکوراسیون را نیز به روز کنید. فلزات گرم ترکیب رنگ دکوراسیون آشپزخانه را تغییر می‌دهند. در این مطلب نکاتی در خصوص استفاده از فلزات در دکوراسیون آشپزخانه آورده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. 


نورپردازی

نورپردازی آشپزخانه یکی از هیجان‌انگیزترین جاها برای استفاده از فلزات است. به خصوص لامپ‌آویزها برای استفاده از فلزات مختلف عالی هستند. برای مثال، اگر آشپزخانه‌ی‌تان یک جزیره‌ی بزرگ دارد، می‌توانید بالای آن سه لامپ‌آویز فلزی نصب کنید. بالای میز غذاخوری هم می‌توانید از لامپ‌آویزهای فلزی استفاده کنید، البته اگر میز کوچک باشد باید تعداد لامپ‌آویزها را بسته به آن کم کنید. 


یراق کابینت‌ها

این روزها یراق کابینت‌ها تنوع زیادی دارد، از برنج برس خورده گرفته تا کروم پولیش خورده. اگر در آشپزخانه‌ی‌تان بیشتر از استیل یا کروم استفاده شده، شاید فکر کنید بهتر باشد تمام آن‌ها را عوض کنید. اما این کار درستی نیست چون استفاده از ترکیب فلزات در دکوراسیون در آن‌ تعادل ایجاد می‌کند و سبک و سیاق خاصی به آشپزخانه می‌دهد. به ترکیب کردن فلزات مثل ترکیب کردن رنگ‌ها فکر کنید. یادتان باشد استفاده از لایه‌های مختلف رنگ‌های فلزات باعث می‌شود دکوراسیون آشپزخانه عمق و جذابیت داشته باشد. استفاده از یک المان از جنس برنج برس خورده یا مس می‌تواند سردی فضا را کاهش دهد. البته در این کار باید ظرافت داشته باشید. حتما سبک یراق کابینت را طوری انتخاب کنید که با دیگر المان‌های دکوراسیون آشپزخانه هم‌خوانی داشته باشد. به تعداد دستگیره‌های مورد نیاز دقت کنید. دسته‌های طلایی یا برنجی بیشتر از کروم به چشم می‌آیند، پس شاید بهتر باشد آن‌ها را کوچک و باریک انتخاب کنید. باید دستگیره‌ها را طوری انتخاب کنید که با ظرافتی خاص با کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه هم‌خوانی داشته باشند. 


علاوه بر یراق کابینت، شیرآلات هم در طیف‌های طلایی، از جنس مس و برنج نیز موجود هستند.

شیرآلات

علاوه بر یراق کابینت، شیرآلات هم در طیف‌های طلایی، از جنس مس و برنج نیز موجود هستند. شیرآلات از جنس فلزات گرم می‌توانند فضای آشپزخانه را روشن کنند و با یراق کابینت‌ها هم ست می‌شوند. البته برای استفاده از شیرآلات فلزات گرم نیازی نیست حتما یراق کابینت هم از همین جنس باشد. اگر دوست ندارید از شیرآلات طلایی استفاده کنید، می‌توانید در کنار فلزات کروم و استیل از المان‌هایی در طیف‌های رنگ مس و طلا استفاده کنید. به این شکل جریانی یکپارچه در دکوراسیون آشپزخانه به وجود می‌آید. 

بر اساس یک قانون کلی، هنگام استفاده از ترکیب فلزات در دکوراسیون آشپزخانه باید تعداد آن‌ها را به دو عدد محدود کنید. هم‌چنین برای مثال اگر برنج و استیل هر دو برس خورده باشند بیشتر با هم هم‌خوانی خواهند داشت. سعی کنید از هر فلز دو المان در آشپزخانه داشته باشید. پس اگر شیرآلات کروم است، باید المان از جنس فلز سرد و دو المان از جنس فلزات گرم در آشپزخانه باشند. 


صندلی‌ها

می‌توانید صندلی‌های آشپزخانه را نیز فلزی انتخاب کنید. قرار دادن صندلی یا چهار پایه‌هایی از جنس فلزات گرم پشت پیش‌خوان یا اطراف جزیره‌ی آشپزخانه سبک و سیاقی خاص به دکوراسیون آن می‌دهد. 


لوازم آشپزخانه

اگر به نظرتان خرید صندلی یا عوض کردن یراق کابینت و شیرآلات آشپزخانه کمی مشکل و هزینه‌بر است، می‌توانید لوازم آشپزخانه مثل ظروف پخت و پز را از جنس فلزات گرم تهیه کنید. هم‌چنین زدن قفسه‌های فلزی در آشپزخانه هم می‌تواند ایده‌ای کم خرج و موثر باشد. 


منبع : Houzz