نصب کابینت‌ سفید رنگ در ساختار آشپزخانه می‌تواند تا حد قابل توجه‌ای باعث بهبود وجهه‌ی این فضا شود. گرچه باید در نظر داشت که این انتخاب هم می‌تواند حالتی مدرن و فوق العاده را به آشپزخانه‌ی شما وارد کند و یا باعث شود این فضا به محیطی بی رمق و عاری از سلیقه بدل شود.


رنگ‌بندی خنثی

این هارمونی رنگ در واقع فضایی را ایجاد می‌کند که به موجب آن بتوان به سادگی از کابینت‌هایی جذاب و لوکس در فضا بهره‌مند شد.چراکه با انتخاب این سبک، از آشفتگی و بی‌نظمی در آشپزخانه جلوگیری می‌شود. به طور مثال: می‌توان به نصب پیشخوان‌هایی شیک و متناسب با فضا اشاره کرد.


حس پاکیزگی

به طور قطع نمی‌توان میان میزان پاکیزگی سطوح سفید و مشکی تفاوتی قائل شد. اما به صورت روان شناختی رنگ سفید به انعکاس پاکیزگی در ذهن کمک می‌کند.


مسلم است که کابینت‌های سفید رنگ در فضای آشپزخانه نسبت به کابینت‌های تیره رنگ، باعث ایجاد سبکی و تناسب بیشتری می‌شوند.

سبکی

مسلم است که کابینت‌های سفید رنگ در فضای آشپزخانه نسبت به کابینت‌های تیره رنگ، باعث ایجاد سبکی و تناسب بیشتری می‌شوند. 


مقرون به صرفه

کابینت‌ MDF سفید به مراتب ارزان‌تر از انواع کابینت‌ دیگر است. جالب است بدانید روش‌های ارزان‌تر هم برای استفاده از کابینت‌های سفید در آشپزخانه وجود دارد.


در این بخش به سه راهکار اصلی در ارتباط با نصب کابینت‌های سفید رنگ در آشپزخانه اشاره خواهیم کرد.


کابینت های سفید رنگ MDF

زیر سوال بردن کارائی و مرغوبیت کابینت‌های MDF در هر زمینه‌ای ممکن است. اما بهره‌گیری از MDF در ارتباط با طراحی و ساخت کابینت‌ سفید آشپزخانه می‌تواند فوق‌العاده باشد. MDF در واقع گونه‌ای از روکش‌های ملامینی است که بر اساس فرایندی بر روی هسته‌ای از فیبر فشرده کشیده می‌شود. این مواد با پتانسیل بالا در امور کابینت سازی مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.استفاده از MDF در صنعت کابینت سازی دو رکن اساسی دارد:

  • صفحات نازکی که بر روی قطعات چوب فشرده کشیده شده‌اند به صورت عایقی قدرتمند در برابر رطوبت عمل می‌کنند. این در حالی است که بدون وجود این روکش‌ها رطوبت می‌تواند موجب آسیب‌های جدی به این قطعات فراوری شده، یعنی تخته چوب‌های فشرده شود.
  • به کارگیری MDF رنگ‌بندی کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این در حالی است که تخته‌های فراوری شده به دلیل سطح زبر و پرز دار خود پتانسیل لازم برای جذب رنگ را ندارند؛ به‌همین دلیل بهترین راهکار برای رفع این نقیصه نصب پوشش‌های MDF بر روی این تخته‌ها است.


توصیه می‌شود قبل از نصب کابینت‌ MDF در فضای آشپزخانه از انتخاب خود مطمئن شوید. چراکه پس از نصب این نوع کابینت‌ امکان رنگ کردن مجدد آنها وجود نخواهد داشت. از جهت دیگر می‌بایست تمام تلاش خود را برای حفظ و نگهداری این نوع کابینت‌ از خراشیدگی و دیگر آسیب‌های احتمالی به کار بگیرید. خوشبختانه طراحی و نصب کابینت‌ سفید رنگ MDF به‌عنوان یک گزینه‌ی ارزان قیمت همواره در دسترس شما قرار گرفته است. این در حالی است که تفکر غالب در رابطه با کابینت‌ MDF سفید رنگ کمی دلسردکننده به نظر می‌رسد؛ اما باید به خاطر داشته باشید که نحوه‌ی انتخاب مدل و طراحی این کابینت‌ها تاثیری به سزا در حفظ ظاهر لوکس و جذاب آنها خواهد داشت. در این رابطه اگر جزو افرادی هستید که تنها به خاطر قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن این جنس، از کابینت‌ MDF در فضای آشپزخانه بهره گرفته‌اید، یقین بدانید که ظاهر آشپزخانه‌ی شما شبیه به هیچ یک از آشپزخانه‌هایی که قبلا دیده‌اید نخواهد بود و در نهایت تنها به دلیل صرف هزینه‌ای کمتر، انتخابی بی‌رمق و نه چندان رضایت‌بخش خواهید داشت. بر خلاف این جریان، اگر به دلیل بهره‌گیری از مزایای دیگر MDF  آن را به‌عنوان کابینت‌ آشپزخانه‌ی خود انتخاب کرده‌اید، یقین بدانید که ماحصل انتخاب شما لوکس، شیک و فوق العاده خواهد بود.


با تعویض روکش درب‌ها و یراق کابینت‌ در بازسازی ظاهر کابینت‌ها تغییر خواهد کرد.

بازسازی

بازسازی از دیگر راه‌حل‌هایی است که می‌توان با تکیه به آن به کابینت‌هایی سفید رنگ و جذاب دست پیدا کرد. در این حالت شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بازسازی و جایگزینی به منزل شما مراجعه کرده و با تعویض روکش درب‌ها و یراق کابینت‌ به آن ظاهری جدید می‌دهند. شرکت‌های مربوطه این روند را در بازسازی و ظاهرسازی کابینت‌های آشپزخانه نیز پیش خواهند برد. گرچه به دلیل قیمت بالا به ندرت پیش می‌آید صاحب خانه‌ای از روکش‌های MDF در بازسازی و زیباسازی فضای داخلی منزل استفاده کند. البته نباید این جریان را نادیده گرفت که بازسازی کابینت‌ فعلی آشپزخانه به مراتب مقرون به صرفه‌تر از نصب کابینت‌ جدید خواهد بود.


رنگ آمیزی

اگر جنس کابینت‌ فعلی آشپزخانه‌ی شما از چوب طبیعی است، این شانس را خواهید داشت که به سادگی آن‌ها را بازسازی و رنگ‌آمیزی کنید.


منبع : About