حقیقتی که باید بدانید این است که دکوراسیون کمتر اتاق خوابی از دید فنگ شویی بدون نقص است، مگر این‌که خودتان خانه‌ی‌تان را ساخته باشید و دکوراسیون داخلی‌اش را طراحی کرده باشید. بهتر است بدون مقدمه‌‌ی بیشتر، به چالش‌های فنگ شویی بپردازیم که ممکن است حین طراحی دکوراسیون اتاق خواب با آن‌ها رو به رو شوید و راه حل‌هایی برای‌شان پیدا کنید. بیایید با اولین و بزرگ‌ترین چالش فنگ شویی در اتاق خواب شروع کنیم:


آینه‌ی جلوی تخت خواب

احتمالا می‌دانید که بودن آینه جلوی تخت خواب یکی از خط قرمز‌های فنگ شویی محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند آینه روی کمد دیواری باشد یا به دیوار، به هر حال نباید تصویر تخت خواب در آینه منعکس شود. 


بودن تخت خواب جلوی درب

فرقی نمی‌کند درب اتاق خواب باشد، بالکن، پاسیو، سرویس بهداشتی یا کمد دیواری؛ تخت خواب نباید با درب در یک خط قرار بگیرد. 


بودن لامپ یا پنکه سقفی بالای تخت خواب

از دید فنگ شویی تنها چیزی که هنگام خواب می‌تواند بالای سر باشد یک سایبان سبک و نرم است، همین و بس. نصب کردن چیزهای سنگین، آویز و زنگ بالای تخت خواب از دید فنگ شویی اشتباه است. 


انرژی‌ که به سمت تخت خواب نشانه رفته باشد

این انرژی می‌تواند از میزهای پاتختی، تکه‌ای دیگر از مبلمان مثل دراور یا گوشه‌ای تیز از دیوار ساطع شود. بهتر است تمام گوشه‌های تیزی که به سمت تخت خواب هستند را خنثی کنید. 


در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پشت تخت خواب همیشه باید یک دیوار محکم باشد.

قرار دادن تخت خواب زیر پنجره

علاوه بر داشتن یک تخته بالای تخت خواب، پشت تخت خواب همیشه باید یک دیوار محکم باشد. وقتی زیر پنجره می‌خوابید انرژی‌تان پس از مدتی ضعیف می‌شود، چون نه پشتیبانی مناسب دارد نه محافظ. 


قرار دادن تخت زیر سقف شیروانی

وقتی زیر سقف شیروانی هستید، انرژی‌تان در تنگنا قرار می‌گیرد و مدام تحت فشار است. از آن‌جایی که بدن تنها شب‌ها می‌تواند خود را کامل بازیابی کند، خوابیدن زیر سقف شیروانی در این فرایند اختلال ایجاد می‌کند و سلامت بدن به خطر می‌افتد. خوابیدن زیر سقف شیروانی هم‌چنین می‌تواند به عدم ثبات عاطفی و انرژی پایین منجر شود.


تخت خوابی که فقط از یک طرف قابل دسترسی است

اگر تخت خواب فقط از یک طرف قابل دسترسی باشد جریان انرژی اطراف آن محدود می‌شود. با این‌که به‌نظر می‌رسد همه چیز آرام است و شما هم خواب هستید، بدن مشغول انجام کاری شدید است و دارد از تمام انرژی خود برای بهبود سلامتی شما استفاده می‌کند. وقتی جریان انرژی اطراف تخت خواب محدود می‌شود، بدن به اندازه‌ی کافی انرژی دریافت نمی‌کند. علاوه بر این، اگر در یک رابطه‌ی عاشقانه باشید، بودن تخت خواب کنار دیوار ارتباط بین دو طرف را محدود می‌کند. 


قرار دادن تخت خواب نزدیک درب اتاق خواب

از آن‌جایی که از دید فنگ شویی درب‌ها جریان شدید انرژی را منتقل می‌کنند، قرار دادن تخت خواب نزدیک درب اتاق خواب کار درستی نیست. این میزان انرژی نسبت به انرژی که باید اطراف تخت خواب باشد بسیار شدید و آزاردهنده است. برای این‌که انرژی خوبی در اتاق جریان پیدا کند، باید یک انرژی آرامش‌بخش، عاطفی و مغذی اطراف تخت خواب وجود داشته باشد.


منبع : About