از آن‌جا که خانه محلی امن برای ما به حساب می‌آید و مکانی است که باعث آرامش و استراحت فکری و جسمی ما می‌شود، بهتر است که هر چند وقت یک‌بار نسبت به تغییر دکوراسیون و زیباسازی این فضا اقداماتی را انجام دهیم. خرید مبلمان و وسایل جدید و بازنگری سبک چیدمان مبلمان می‌تواند از مقدمات این فضاسازی باشد. اما قبل از شروع بهتر است جوابی قانع کننده برای این سوال کلیشه‌ای پیدا کنید که، آیا بودجه‌ی کافی برای خرید لوازم خانگی و مبلمان جدید را در نظر گرفته‌اید و یا نیاز است به‌صورت حساب شده پروژه‌ی خرید را برنامه‌ریزی کنید؟ چرا که تغییر دکوراسیون و مبلمان منزل می‌تواند شما را متحمل صرف هزینه‌هایی کند. در هر صورت در هر محیطی، بنا بر نیاز فرد لوازم خانگی و تجهیزاتی برای نشستن، خوابیدن، غذا خوردن و یا نگهداری ابزار و وسایل جانبی در نظر گرفته شده است، اما آن‌چه در این‌جا حائز اهمیت می‌باشد اختصاص بودجه‌ای حساب شده برای هزینه‌های احتمالی در تغییر دکوراسیون فضای مورد نظر شماست.


در خرید لوازم خانگی که با سلامت در رابطه‌اند دست و دلباز باشید

لوازمی از قبیل تشک تخت خواب، مبلمان و صندلی‌ می‌بایست در کمال دقت تهیه شوند. ممکن است با کمی خوش‌شانسی بتوانید این اقلام را با قیمت‌ پائین‌ نیز تهیه کنید اما توصیه‌ی منطقی این است که در خرید لوازمی که با سلامتی شما در ارتباط هستند خساست به خرج ندهید.


وسایلی که امضای شما هستند

بعضی از لوازم خانگی در واقع به محیط و منزل شخصی شما هویت می‌بخشند و با چیدن این اقلام در محیط رنگ و بوی خود را به دکوراسیون جدید وارد می‌کنید. این‌ها همان مبلمان و وسایل ریز و درشتی هستند که در هر حالت با شما خواهند بود و از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر حمل می‌شوند. به‌طور مثال از منزل قدیمی به منزل جدید.


خرید این لوازم خانگی یا دکوراسیون با قیمت بالا منطقی به‌نظر نمی‌رسد و باید در خرید آن صرفه جویی کرد.

در خرید اقلام کلی صرفه جویی کنید

به‌طور حتم حجم عظیمی از لوازم خانگی و دکوراسیون مثل کتابخانه، کابینت‌ و موارد دیگر با طراحی‌ منحصر به فرد و زیبا در فروشگاه‌ها موجود می‌باشند. اما خرید این لوازم خانگی یا دکوراسیون با قیمت بالا منطقی به‌نظر نمی‌رسد، چرا که ممکن است با جا به جایی شما به منزل جدید کارایی این وسایل زیر سوال برود و یا ممکن است این مبلمان با خانه‌ی جدید شما سازگار نباشد و به‌هر دلیلی نتوانید از آن‌ها آن‌طور که باید و شاید استفاده کنید.


صرفه‌جویی در خرید اقلام و وسایل مناسبتی و کم مصرف

این وسایل می‌توانند شامل میزهای کناره، مبلمان حیاط و یا انواع لوازم خانگی مربوط به سالن پذیرایی باشند؛ اما توجه داشته باشید که می‌توانید پول خود را به‌راحتی صرف خرید وسایلی کنید که موارد استفاده‌ی بیشتری برای شما خواهند داشت. وسایلی کلیدی مثل مبلمان راحتی و یا میز و صندلی‌ مطالعه.

با مد نظر قرار دادن همین موارد ساده و کاربردی می‌توانید برنامه‌ریزی خوب و قابل قبولی برای تعویض و یا تغییر دکوراسیون منزل خود تهیه کنید و فضایی را باب سلیقه و راحتی خود در خانه طراحی نمایید.


منبع : Apartmenttherapy