همه می‌دانند که پاییز بهترین فصل برای طراحی دکوراسیون است. وقتی تابستان به پایان می‌رسد و هوا شروع به سرد شدن می‌کند هوا از هیجان پر می‌شود. این فصل زمان چیدن انگور، پختن کیک و پر کردن خانه از چیزهایی مخصوص این فصل است. اما چرا طراحی دکوراسیون در پاییز از هر فصل دیگری جذاب‌تر است؟ برای پیدا کردن پاسخ ابه خواندن ادامه دهید.


پاییز فصل راحتی‌ها است

فرقی نمی‌کند آب و هوای محل زندگی شما چطور باشد، پاییز که از راه می‌رسد دست به کار می‌شوید و تا جایی که می‌توانید خانه را تبدیل به یک محیط دنج می‌کنید. این فصل زمان بیرون آوردن پتوهای گرم، بالش‌های نرم و هر چیز دیگری است که در بهار و تابستان فراموش شده‌ است. شومینه گرم می‌شود، شمع‌ها روشن می‌شود و همه دور هم جمع می‌شوند تا از آرامش این فصل لذت ببرند.


پاییز فصل سرگرمی است

پاییز سرآغاز رسمی فصل سرگرمی است. با سرد شدن هوا ترجیح می‌دهیم در خانه بمانیم و از بودن در کنار عزیزان‌مان و همین‌طور محیط زیبای خانه لذت ببریم. پاییز فصلی است که درهای خانه را به روی دیگران باز می‌کنیم و دوستان صمیمی خود را دور خود جمع می‌کنیم. این فصل فرصت مناسبی است تا دستی به سر و گوش خانه بکشیم تا میهمانان‌مان در آن راحت باشند و شاید هم کمی پز بدهیم.


در فصل پاییز برای طراحب دکوراسیون از ظروف رسمی و فلزی بیشتر استفاده کنید.

ایرادی ندارد رسمی باشید

اگر در تابستان همه چیز خودمانی است، پاییز فصل بیرون آوردن ظروف نقره، کریستال و سفره‌های قشنگ است. هیچ جایی نوشته نشده که باید رسمی باشید و این یک قانون نیست اما می‌توانید به بهانه‌ی رسمی بودن وسایل ظریف و گران قیمتی که دارید بیرون بیاورید. فضای غیر رسمی بیرون با ریزش برگ‌ها و چیدن میوه‌های پاییزی و راه رفتن روی برگ‌های خشک و حالت رسمی داخل خانه با زبانه‌های آتش شومینه و مهمانی‌های شام ترکیب بسیار زیبایی است. پس شمع‌ها را روشن کنید و میز را بچینید چون اگر دنبال این جور چیزها هستید پاییز فصل مناسبی است.


بدون هزینه زیاد هم می‌توانید خیلی کارها انجام دهید

یکی از خوبی‌های طراحی دکوراسیون در فصل پاییز این است که لازم نیست پول زیادی خرج کنید. جالب این‌که حتی برخی از لوازم دکوراسیون را دم در هم می‌توانید پیدا کنید. مخروط‌های درخت کاج، برگ‌های زمین افتاده و کنده‌های درخت لوازم طبیعی دکوراسیون محسوب می‌شوند که می‌توانید به روش‌های مختلف به کار بگیرید.


پاییز سرشار از عطر و بو است

آوردن بوی گرم و آرامش بخش پاییز به داخل خانه یکی از روش‌های عالی برای روح بخشیدن به دکوراسیون است و در ضمن بسیار هم کار راحتی است. می‌توانید از عطر پوست درخت دارچین و یا بوهای دیگر استفاده کنید.  عطر‌ها و بوها در فصل پاییز قوی‌تر از هر فصل دیگری از سال هستند.  حداقل این‌طور به نظر می‌رسد.


ایرادی ندارد زیاده‌روی کنید

با این‌که بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی قانون «هر چه خلوت‌تر بهتر» را تبلیغ می‌کنند، اما در پاییز ایرادی ندارد این قانون را نقض کنید. بنابراین راحت باشید و طاقچه‌ی بالای شومینه، میز وسط و قفسه‌های کتاب را با لوازمی که به این فصل ارتباط دارند آراسته کنید. 


منبع : About