هر عروسی حق دارد در مراسم عروسی خود بدرخشد. ما پیشنهاد می‌کنیم کمی به خودتان برسید. یک آرایشگاه خوب و لوازم آرایش ضد آب رزرو کنید. با کمک این مطلب، آماده شدن برای آرایش عروس بسیار ساده خواهد بود.


با پوست خود شروع کنید

اگر معمولا زیاد به پوست خود توجه نمی‌کنید، اکنون بهترین زمان برای آغاز این کار است. تیفانی پتون (Tiffany Patton) آرایشگر سالن رز سفید در نیویورک می‌گوید: «استفاده دائم از محصولات مراقبت از صورت، تأثیر زیادی بر ساختار پوست داشته و به شما برای رسیدن به زیرساخت مناسب برای آرایش کمک می‌کند.» به‌صورت ماهیانه به آرایشگاه مراجعه کنید. برای جلوگیری از مشکلات پوستی در مراسم عروسی، یک ماه قبل به آرایشگاه رفته و مراقبت‌های پوستی و اصلاح را انجام دهید.

شما هم‌چنین به دندان‌های سفید نیاز دارید: از سفید کننده‌ی دندان در هفته‌های منتهی به‌ روز عروسی استفاده کنید و هم‌چنین از نوشیدنی‌های سیاه مانند قهوه و نوشابه دوری کنید.


یک جلسه‌ی آرایشی آزمایشی ترتیب دهید

برخی ترجیح می‌دهند خودشان کار آرایش عروس خود را انجام دهند، درحالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهد از یک متخصص کمک بگیرند. برای یافتن کسی که سبک شما را درک کند، با چندین آرایشگر مختلف صحبت کنید. حداقل سه ماه قبل از مراسم عروسی آرایشگر را رزرو کنید، سپس یک یا دو جلسه‌ی آزمایشی قبل از مراسم عروسی داشته باشید.


لکه‌های سیاه و مشکلات لحظه آخری را مخفی کنید

اگر مراسم تمرینی تا صبح طول کشید، نگران نباشید. ابتدا فونداسیون را اعمال و سپس چاله‌های زیر چشم را ماسک بگذارید و با استفاده از کرم آن‌ها را پوشش دهید. از انگشت خود برای مالیدن کرم روی چروک زیر چشم استفاده کنید. برای مخفی کردن جوش، از پودرهای پوشش دهنده استفاده کنید؛ البته به پیشنهاد متخصصان نباید پودر را به جلو یا عقب حرکت داد، زیرا پودر دور جوش جمع خواهد شد. برای ایجاد ثبات بیشتر از پودر مات استفاده کنید.


در مراسم عروسی برای آرایش عروس از آرایش ماندگار استفاده کنید.

آرایش ماندگار انتخاب کنید

گرچه این‌طور به نظر نمی‌رسد، اما مراسم عروسی بسیار سخت و پر هیجان است و هیچ‌کس دوست ندارد در حال رقص یا عکس گرفتن آرایش درهم ریخته‌ای داشته باشد. به این دلیل باید به نکات زیر توجه داشت: فونداسیون را روی صورت و چشم پخش کنید. پس از پاک‌سازی و مرطوب‌سازی، فونداسیون را برای ایجاد صورتی صاف و نرم اعمال کنید. پتون می‌گوید: «همه چیز را در لایه‌های نازک اعمال کنید.» این مسئله در خصوص رژگونه، رژ لب، پن کیک و سایه هم صدق می‌کند.  «اول خط لب و سپس رژلب استفاده کرده و آن را تکرار کنید. این کار باعث می‌شود آرایش لب ثابت بماند و لب‌ها عالی دیده شوند.»


آرایش عروس باید خنثی باشد

لب‌های سرخ و چشمان قهوه‌ای خود را برای ماه عسل نگه‌دارید. آرایش عروس برای آزمون و خطا مناسب نیست. دوست دارید عکس‌های‌تان هیچ وقت قدیمی نشوند، اما آرایشی که شما را از حالت طبیعی خارج کرده باشد در آینده نمی‌تواند برای شما جالب باشد. آرایشگر دویس می‌گوید: «از ژل زیر چشم برای زیرسازی پلک خود استفاده کرده و آن را در قسمت بالایی چشم بمالید. این نیاز به سایه را کاهش داده و چشمان شما را درشت‌تر نشان می‌دهد.» وی هم‌چنین می‌گوید: «پوست براق جالب است، اما مسلما شما دوست ندارید در عکس‌ها پوست شما نورانی باشد. برای کنترل انعکاس نور از پودر مات در پیشانی و اطراف بینی خود استفاده کنید.»


استفاده از لوازم مصنوعی اختیاری است اما در مورد لوازم ضد آب این‌طور نیست

اگر زیاد گریه می‌کنید، بهتر است از مژه‌ی مصنوعی استفاده نکنید. تنها مژه‌های خود را فرم داده و از ریمل ضد آب استفاده کنید؛ البته استفاده از لوازم آرایش ضد آب ضروری است.


برای داشتن آرایش عروس ساده و خنثی در مراسم عروسی از لاک‌های نرم‌تر و نازک‌تر استفاده کنید.

ناخن‌های خود را ساده نگه‌دارید

آرایش خنثی و ناخن‌های طبیعی، بار دیگر پیشنهاد می‌شود که از لوازم براق و رنگی پرهیز کنید. علت این است که لاک براق و روشن تمرکز دیگران بر لباس شما را برداشته و به طراحی ناخن معطوف می‌کند. به‌علاوه، لکه روی ناخن‌های روشن بیشتر دیده می‌شود. از لاک‌های نرم‌تر و نازک‌تر استفاده کنید. به پیشنهاد برخی متخصصین، کسانی که پوستی صورتی دارند بهتر است از لاک صورتی استفاده کنند. افراد باپوست زیتونی، با لاک کرم زیباتر به نظر می‌رسند. برای افراد با پوست تیره، هر دو رنگ مناسب است، البته رنگ خاکستری نیز پیشنهاد می‌شود.


لوازم ثابت کننده به همراه داشته باشید

روز  مراسم عروسی مملو از لبخند، بوسه و حتی گریه‌های شاد خواهد بود؛ بنابراین حتی بهترین نوع لوازم آرایش نیز در پایان روز محو خواهند شد. نباید انتظار داشت که آرایش برای 8 ساعت باقی بماند، بنابراین همراه خود لوازم آرایش مهم مانند، رژگونه، پد و دستمال کاغذی داشته باشید. می‌توانید از جیب‌های داماد برای نگه‌داشتن این لوازم آرایش استفاده کنید.


وقت اضافی در نظر بگیرید

از کارهای دقیقه‌ آخری پرهیز کرده و چند دقیقه زودتر حرکت کنید. 30 دقیقه بیشتر از زمان پیش‌بینی شده برای آرایش خود زمان در نظر بگیرید تا دچار هیچ‌گونه مشکلی نشوید.


منبع : Allure