اگر تصمیم گرفته‌اید دکوراسیون خانه‌ی خود را برای یک مناسبت خاص مثل عید نوروز طراحی کنید، احتمالا باید توپ‌های تزئینی زیادی داشته باشید. مقاومت در برابر این وسایل بسیار سخت است و وقتی می‌بینیم‌شان دوست داریم آن‌ها را خریداری کنیم. به‌جای این‌که توپ‌های تزئینی که خریده‌اید را در یک جعبه بگذارید و امیدوار باشید که بالاخره جایی را پیدا می‌کنید که آن‌ها را آویزان کنید، ایده‌های زیر را در طراحی دکوراسیون امتحان کنید تا از پولی که خرج کرده‌اید به بهترین شکل استفاده کنید.


حلقه‌ی زینتی درست کنید

حلقه‌ی زینتی بسیار زیبا و چشم نواز است. آن را بیرون یا داخل و یا هر جایی که بخواهید دیده شود می‌توانید آویزان کنید. حلقه زینتی را می‌توانید کلا از از توپ‌های تزئینی به وجود بیاورید یا این که یک حلقه‌ی ساده از بازار تهیه کنید و آن را با توپ‌های تزئینی تزئین کنید. برای آویختن آن می‌توانید از یک روبان ساتن هم‌رنگ وسایل به کار رفته در آن استفاده کنید. 


توپ‌های تزئینی را در داخل یک گلدان شیشه‌ای استوانه‌ای بریزید

برخی اوقات ساده‌ترین ایده‌ها در دکوراسیون بیشترین تغییر را به وجود می‌آورند. یک گلدان شیشه‌ای پر از توپ‌های تزئینی، زیبا و کلاسیک است. برای این که توپ‌های تزئینی به خوبی معلوم باشند، ظرف شیشه‌ای باید تا حد امکان شفاف باشد. اما برای این‌که حالتی کلاسیک‌تر و پیچیده‌تر به وجود بیاورید، می‌توانید آن‌ها را در ظروف نقره‌ای مثل تنگ مخصوص شربت قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید مجموعه‌ای از  گلدان‌ها و کاسه‌های کوچک‌تر تهیه کنید و آن‌ها را روی تاقچه‌ی بالای شومینه در کنار هم قرار دهید.


توپ‌های تزئینی را در یک ناقوس شیشه‌ای قرار دهید

یک ناقوس شیشه‌ای پر از توپ‌های تزئینی برای قرار دادن روی میز یا طاقچه‌ی بالای شومینه بسیار عالی است. می‌توانید از یک ناقوس شیشه‌ای بزرگ یا چند ناقوس کوچک برای این کار استفاده کنید.


هنگام طراحی دکوراسیون منزل توپ‌های تزئینی را به قاب پنجره بیاویزید.

توپ‌های تزئینی را به قاب پنجره بیاویزید

با آویختن توپ‌های تزئینی به قاب پنجره هم خودتان از تماشای آن‌ها در دکوراسیون لذت می‌برید و هم کسانی که بیرون خانه از کنار پنجره رد می‌شوند. اگر این کار مزاحمتی برای پرده‌ها ایجاد می‌کند به‌جای آن می‌توانید یک پنجره‌ی قدیمی روی طاقچه‌ی بالای شومینه قرار دهید و توپ‌های تزئینی را به آن آویزان کنید.


توپ‌های تزئینی را به لوستر آویزان کنید

می‌توانید با آویختن توپ‌های تزئینی به لوستر کاری کنید که چشم مهمانان به‌سمت بالا بچرخد. 


با توپ‌های تزئینی گل آذین درست کنید

گل آذین زینتی روش بسیار خوبی برای نشان دادن توپ‌های تزئینی در دکوراسیون است. برای این‌که بیشترین تاثیر را بگذارید سعی کنید از دو یا سه رنگ استفاده کنید. رنگ‌های بیشتر تاثیر آن را کمتر می‌کند. برای درست کردن آذین زینتی نیاز به یک روبان یا نخ محکم دارید تا وسایل را به آن ببندید. روش دیگر این است که یک گل آذین آماده خریداری کنید و آن را با توپ‌های تزئینی بیشتر تزئین کنید.


وسایل زینتی را به نرده‌ی پله‌ها آویزان کنید

معمولا برای اعیاد و جشن‌ها نرده‌های پله‌ها را آذین‌بندی می‌کنند؛ چرا در هنگام آذین‌بندی آن‌ها، از توپ‌های تزئینی استفاده نکنید؟ 


منبع : About