باغبانی یکی از فعالیت‌های مفرح برای گذران اوقات فراغت است و ما را از دنیای ماشینی و مجازی جدا کرده و به طبیعت نزدیک‌تر می‌کند. اما برای این کار نیاز به یک سری ابزار داریم. در این جا قصد داریم ابزار ضروری باغبانی را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این ابزار می‌توانید کارهای باغبانی خانه یا ویلای خود را انجام دهید و از حاصل کار خود لذت ببرید.


بیل و چنگال باغبانی

دسته‌ بیل و چنگال باغبانی از مواد مختلف و با اندازه‌های گوناگونی ساخته می‌شود. دسته‌های فلزی از دسته‌های چوبی این ابزار محکم‌تر بوده و برخی از انواع آن دارای روکش پلاستیکی هستند. بیل‌ها و چنگال‌های دسته تلسکوپی تیغه‌های کوچک‌تری دارند و کار کردن با آن‌ها در فضاهای کوچک‌تر راحت‌تر است.


شن کش

از این ابزار برای صاف کردن خاک و جمع کردن سنگ ریزه و زباله استفاده می‌شود. با نوع برگ جمع کن این ابزار می‌توانید برگ‌های ریخته شده روی چمن را جمع آوری کنید.


بیلچه و چنگال دستی

بیلچه‌ی دستی ابزار ضروری برای وجین کردن، کاشتن نهال و نشاء و کندن چاله‌های کوچک است. چنگال دستی برای خاک‌های رسی ایده‌آل است. ابزار کوچک به راحتی در باغ گم می‌شوند پس بهتر است هنگام خرید رنگ دسته‌ را روشن انتخاب کنید که به راحتی قابل رویت باشد. همین‌طور به ابزاری که دسته‌ی چوبی دارند رنگ بزنید تا در صورت گم شدن به راحتی بتوانید آن‌ها را پیدا کنید.


یکی از ابزار ضروری باغبانی قیچی هرس است.

قیچی هرس

یکی از ابزار ضروری باغبانی قیچی هرس است. قبل از خرید قیچی هرس، آن را در دست بگیرید و ببینید می‌توانید به راحتی با آن کار کنید یا خیر. 


کج بیل

کج بیل ابزار بسیار مفید برای وجین کردن یک زمین وسیع است. دسته‌ی بلند کج بیل هنگام وجین کردن از کمر درد جلوگیری می‌کند چون مجبور نیستید هنگام استفاده از این ابزار زیاد خم شوید.


اره هرس

از این ابزار برای بریدن شاخه‌های کوچک درختان استفاده می‌شود. برخی از نمونه‌های اره‌های هرس تاشو هستند اما اگر قرار است تعداد زیادی درختچه را هرس کنید، بهتر است از نوع تیغه ثابت این ابزار استفاده کنید.


قیچی باغبانی یا شمشاد زن

قیچی باغبانی برای کوتاه کردن چمن‌های بلند و پرچین‌ها و شمشادها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از خرید آن را در دست بگیرید و اگر برای شما سنگین بود نوع دیگری از این ابزار را انتخاب کنید.


شلنگ

برای خرید شلنگ خساست به خرج ندهید. یک شلنگ سبک با جنس مرغوب بخرید که به راحتی قابل حمل باشد و سالیان سال کار کند.


ماشین چمن زن یکی از ابزار ضروری باغبانی است که هنگام خرید اندازه آن باید متناسب با نوع کار شما باشد.

چمن زن

اگر حیاط یا محوط‌ی جلوی خانه را چمن‌کاری کرده‌اید، پس حتما نیاز به یک ماشین چمن زن دارید. اندازه‌ی این ابزار  باید طوری باشد که بتوانید به راحتی روی چمن با آن کار کنید و وقتی خواستید آن را به انبار ببرید به راحتی از درب انبار عبور کند.


فرغون

فرغون یا گاری باغچه کار جابه جایی چمن رول، کود باغچه و بسیاری دیگر از چیزهایی را که برای باغچه لازم است را راحت می‌کند.


چاقوی اره‌ای

از این ابزار می‌توان هنگام پیوند زدن، وجین کردن، کندن خاک و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کرد. هنگام سر زدن به باغچه این چاقو را همراه داشته باشید چون این ابزار چنده کاره است و لازم نیست تمام ابزار را با خود حمل کنید.


ضلمبرس یا قیچی شاخه زن

برای هرس کردن شاخه‌های ضخیم که قیچی هرس قدرت قطع کردن‌شان ر ا ندارد، می‌توانید از ضلمبرس استفاده کنید. هنگام خرید نوع دسته بلند آن را انتخاب کنید تا برای هرس کردن شاخه‌ی دور از دسترس به مشکل بر نخورید.


منبع : Hgtv