اگر می‌خواهید عکس‌های یادگاری خود را در آلبوم بگذارید، کمد دیواری را مرتب کنید، یا کادوهایی را برای یک مناسبت خاص آماده کنید اما وقت کافی برای انجام این کارها را ندارید، تعطیلات آخر هفته زمان مناسبی برای رسیدگی به این کارها است. در این مطللب می‌خواهیم چند پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون که در یک روز آخر هفته قابل انجام دادن است، از تعویض یک چراغ گرفته تا قاب کردن یک عکس خانوادگی را با شما در میان بگذاریم. 


نظر خواهی کنید

از اعضای خانواده و دوستان خود در مورد نحوه‌ی طراحی دکوراسیون یا بازسازی خانه نظر خواهی کنید؛ آیا در انتخاب رنگ، پارچه‌ی مبل، یا سرامیک آشپزخانه دو دل هستید؟ در تعطیلات آخر هفته از فرصت استفاده کنید و نظر اعضای خانواده و دوستانی که برای دیدن شما به خانه‌ی‌تان می‌آیند را در مورد دکوراسیون جویا شوید. حتی اگر با نظرات آن‌ها موافق نیستید این کار می‌تواند به شما کمک کند که ببینید واقعا به دنبال چه چیزی در دکوراسیون هستید.


لامپ آویز جدید بخرید

لامپ‌ آویزهای جدید می‌توانند ظاهر و حال و هوای دکوراسیون خانه را به کلی تغییر دهند. تعویض لامپ آویزها کار بسیار راحتی است که می‌توانید در زمان کمی انجام دهید. یک برق کار در یک ساعت می‌تواند این کار را انجام دهد البته اگر بخواهید جای لامپ آویز را عوض کنید یا در جایی از خانه که نیاز به روشنایی بیشتر دارد لامپ آویز جدید اضافه کنید، به زمان بیشتر ی نیاز دارید. لامپ آویز قدیمی اتاق پذیرایی را باز کنید و به‌جای آن یک جفت چراغ فانوسی یا یک چراغ آویز دیگر ببندید. دیگر این‌که می‌توانید ردیف چراغ‌های بالای جزیره‌ی آشپزخانه را برای تغییر دکوراسیون نیز عوض کنید.


عکس‌های یادگاری خود را جمع و قاب کنید

عکس‌های یادگاری خود را که در جاها و مناسبت‌های مختلف گرفته‌اید و این‌جا و آن‌جا پرت کرده‌اید جمع کنید و با کمک اعضای خانواده و یا به تنهایی آن‌ها را قاب کنید. برای این‌که بتوانید کار را سریع‌تر انجام دهید در مورد عکس‌هایی که خاطراتی را برای شما زنده می‌کنند حرفی نزنید.


از گیاهان همیشه سبز مثل شمشاد یا سرو کوهی جذابیت دکوراسیون و نمای خانه را دو چندان می‌کند.

چند گلدان در ایوان بگذارید

چند گلدان یک شکل در کنار در ورودی قرار دهید. اگر منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید زمستان‌های سرد دارد، از گیاهان همیشه سبز مثل شمشاد یا سرو کوهی که نسبت به هوای سرد مقاوم هستند استفاده کنید. این کار به ظاهر ساده، جذابیت دکوراسیون و نمای خانه را دو چندان می‌کند.


با استفاده از لباس‌های بلا استفاده‌ یک لحاف چهل تکه درست کنید

اگر در انجام این کار مهارت ندارید، می‌توانید لباس‌ها را در جعبه گذاشته و به یک فرد ماهر مراجعه کنید تا با استفاده از این لباس‌ها یک لحاف چهل تکه یادگاری برای شما درست کند. از لباس‌های زیباتر استفاده کنید. بهتر نیست به‌جای این که لباس‌های نوزاد را در جعبه بگذارید به این شکل از آن‌ها استفاده کنید؟


در قفسه‌ها قاب عکس بگذارید

اگر یک گالری دیواری پر از تابلوهای نقاشی برای‌تان غیر قابل تحمل است، می‌توانید به‌جای آن در دکوراسیون خود چند ردیف قفسه بر روی دیوار نصب کنید و قاب‌ عکس‌ها را روی آن‌ها قرار دهید. خطوط افقی ساختار و نظم به وجود می‌آورند بنابراین می‌توانید شکل‌ها و اندازه‌های مختلف فریم‌هار ا هر طور که می‌خواهید با هم ترکیب و جفت و جور کنید. با وجود قفسه‌های عکس در دکوراسیون می‌توانید هر وقت که خواستید یک قاب را بردارید و قاب دیگری جای آن بگذارید بدون که این ‌که مجبور باشید اندازه بگیرید یا با میخ دیوار را سوراخ کنید.


رنگ جدیدی به حمام بزنید

معمولا کوچک‌ترین اتاق در خانه حمام است و به‌خاطر این‌که بخش زیادی از آن کاشی‌کاری شده دیوار رنگ خور آن خیلی کم است. اگر رنگ قسمت رنگ خور دیوار سفید یا بژ است، چرا آن را با یک رنگ دل‌رباتر عوض نمی‌کنید؟ رنگ‌های خاکستری مایل به آبی، زغالی، قهوه‌ای شکلاتی و سبز نقره‌ای رنگ‌های شیک و مناسبی برای برای تغییر دکوراسیون حمام هستند.


منبع : Houzz