امروزه  تزئین کردن ماشین عروس بیش از حد تکرای و یکنواخت شده است. اگر از کسی در مورد  نحوه‌ی تزئین ماشین عروس بپرسید، اکثر مردم تزئین معمولی دسته‌ای گل روی سپر جلوی ماشین عروس که به اطراف ماشین عروس امتداد دارد را توصیف خواهند‌ کرد.
اما این مدل تزئین ماشین عروس برای زوج‌هایی که می‌خواهند سوار و پیاده‌ شدن‌ آن‌ها از ماشین عروس با‌شکوه به نظر برسد خیلی معمولی است. به‌ندرت اتفاق می‌افتد که در خیابان ماشین عروسی را ببینید که آن چنان زیبا تزئین شده باشد که نظر شما را به خود جلب کند. پس در این مطلب ایده‌هایی بسیار نوآورانه به شما ارائه خواهد شد تا از سلیقه‌ی عمومی در مورد تزئین ماشین عروس فاصله بگیرید و در روز مراسم عروسی بدرخشید.

گل زدن به سپر

به‌جای زدن دسته‌ای گل در جلوی ماشین عروس، می‌توانید سپرهای جلو و عقب را کامل با گل بپوشانید. این مدل تزئین ماشین عروس برعکس دسته گل بزرگ که در جلو پنجره نصب می‌شود، اصلا جلوی دید شما را نخواهد گرفت و بسیار ایمن‌تر خواهد بود.
این سبک آراستن، ماشین عروس را خاص و چشم‌گیر می‌کند و شلوغ هم به نظر نخواهد رسید. اگر هزینه‌ی محدودتری دارید به‌جای این‌که کاملا از گل استفاده کنید می‌توانید در کنار گل‌ها شاخ و برگ نیز قرار دهید حتی از گل مصنوعی هم می‌توانید استفاده کنید. من استفاده از گل‌های مصنوعی را به شدت توصیه می‌کنم چرا که علاوه بر ارزان‌تر بودن، در آب و هوای مرطوب ماندگاری بیشتری دارند.
 سپر گل‌کاری شده، مدل‌های بسیار متنوعی دارد از مدل‌های رنگارنگ گرفته تا مدل سیاه و سفید کلاسیک و یا همرنگ لباس ساقدوش‌ها یا حتی به رنگ تم اصلی مراسم عروسی. این مدل تزئین ماشین عروس کاملا متفاوت از تزئینات معمول امروزی است و نظر هر بیننده‌ای را به‌خود جلب خواهد کرد.

بستن قوطی به سپر عقب ماشین عروس در امریکا و کشورهای اروپایی مرسوم و رایج است.

تزئین ماشین عروس با قوطی کنسرو

در ایران دیدن ماشین عروس که به سپر عقب آن قوطی بسته شده باشد چندان متداول نیست، مخصوصا وقتی که جاده‌ها مملو از ماشین هستند. با این حال بستن قوطی به سپر عقب ماشین عروس در امریکا و کشورهای اروپایی مرسوم و رایج است. در هرصورت برای این‌که به دنیا نشان دهید که ازدواج کردید و به آن می‌بالید، این روش ایده‌ی خوبی برای تزئین ماشین عروس است.
فکر می‌کنید که چندان زیبا به‌نظر نمی‌رسد؟ مطمئنا عروس خانم این قوطی‌های رنگ شده‌ی بامزه را در پشت ماشین عروس دوست خواهد داشت. هم‌چنین اگر میهمانان برای عروس و داماد روی قوطی‌ها چیزهایی نوشته باشند، برای زوج جوان بسیار ارزش خواهد بود.
درست کردن این قوطی‌ها برای مراسم عروسی نیاز به صرف زمان و انرژی چندانی ندارد. از آن‌جا که مراسم عروسی در کل برای عروس و داماد هزینه‌ی بسیار زیادی در بر دارد، این روش تزئین ماشین عروس توسط خودتان می‌تواند کمی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود. تنها چیزی که نیاز دارید تعدادی قوطی کنسرو خالی، مقداری کاغذ رنگی برای پیچیدن دور قوطی‌ها، مقداری طناب برای بستن قوطی‌ها به سپر عقب و تعدادی ماژیک برای نوشتن یادگاری روی آن‌هاست. برای پیچاندن قوطی‌ها از کاغذهای رنگی و یا هر رنگی که به تم مراسم عروسی می‌خورد استفاده کنید. می‌توانید این قوطی‌ها را با هر وسیله‌ی تزئینی دیگری که در اختیار دارید مثل منجق و پولک، دکمه و یا هرچیزی تزئین کنید. اگر برای تزئین آن‌ها به ایده نیاز داشتید در گوگل بگردید مطمئنا در آن‌جا مدل دلخواه‌تان را پیدا خواهید کرد. 

فقط در هنگام سوراخ کردن انتهای قوطی برای وصل کردن طناب به آن کاملا مراقب باشید. بهتر است این کار توسط افراد با تجربه انجام گیرد. هم‌چنین مطمئن شوید که طناب‌ها گره محکمی داشته باشند تا در حین حرکت جدا نشوند. در آخر در ماشین‌تان بنشینید و از صدای شادمانه‌ی قوطی‌ها لذت ببرید.

برای مراسم عروسی با استفاده از گچ مایع بر روی شیشه‌های ماشین عروس هر جمله‌ای که خوشحال‌تان می‌کند بنویسید.

گچ مایع

اگر فکر می‌کنید نوشته‌های روی قوطی چندان واضح و قابل دید نیستند و شما می‌خواهید که همه‌ی مردم بدانند که از ازدواج‌تان بسیار خوشحال هستید با استفاده از گچ مایع بر روی شیشه‌های ماشین عروس هر جمله‌ای که خوشحال‌تان می‌کند بنویسید. حتی می‌توانید از جملات انگلیسی مثل «Just Married» چنین نوشته‌ای بر شیشه‌ی عقبی ماشین عروس ایده‌ی بسیار جالبی است. با این کار علاوه بر این‌که دید شیشه‌ی عقب گرفته نمی‌شود، شادی خود را به همه نشان خواهید داد. بهترین مزیت استفاده از گچ مایع این است که به راحتی توسط پارچه‌ای نم‌دار تمیز می‌شود. پس نگران نباشید و هرچیزی دل‌تان می‌خواهد بر روی شیشه‌های ماشین عروس بنویسید.

ریسه‌ی کاغذی و روبان

می‌توانید به‌جای نوشتن «Just Married» بر روی شیشه‌ی ماشین عروس، از ریسه‌ای کاغذی استفاده کنید که این عبارت برروی آن نوشته شده باشد و آن را پشت ماشین عروس نصب کنید. ریسه‌های کاغذی برای هر موقعیتی مناسب هستند چون می‌توان رنگ آن‌ها را با هر تم و سبک مراسم عروسی وفق داد چه سبک ازدواج شما کلاسیک سفید  مشکی باشد، چه سبکی مینیمال و تک رنگ، ریسه‌ها با هر سبکی جور درمی‌آیند.
برای این‌که ریسه‌ها زیباتر به‌نظر برسند، می‌توانید  از آن‌ها روبان آویزان کنید. حتی می‌توانید به این روبان‌ها قوطی وصل کنید تا در حین حرکت به صدا درآیند.

با استفاده از این ایده‌های خلاقانه مسلما ماشین عروس شما در جاده خواهد درخشید. می‌توانید برای قسمت‌های مختلف ماشین عروس از ترکیبی از این ایده‌ها استفاده کنید. خودتان را مثل اکثر افراد به استفاده از گل محدود نکنید و سعی کنید تزئینات را خودتان انجام دهید. 

منبع : Drive