انتخاب ماشین عروس یکی از قسمت‌های اصلی آماده کردن مقدمات مراسم عروسی است و در شکوه مراسم تاثیر زیادی دارید. افراد زیادی دوست دارند با انتخاب یک ماشین عروس کلاسیک، مراسم عروسی را جذاب‌تر کنند. در این مطلب نکاتی را در خصوص ماشین عروس کلاسیک آورده‌ایم که به شما کمک می‌کنند بهترین انتخاب را داشته باشید.

عروس را سورپرایز نکنید

گاهی داماد این‌طور فکر می‌کند که فراهم کردن یک ماشین کلاسیک برای عروس، سورپرایز خوبی است. اما این‌طور نیست، شاید رنگ ماشین عروس مورد علاقه‌ی عروس خانم نباشد. یا اگر لباس عروس در ماشین عروس جا نشود چه؟ و تا وقتی‌که درب آرایشگاه عروس بخواهد سوار ماشین عروس شود، متوجه نخواهید شد. همین اتفاق می‌تواند مراسم عروسی شما را خراب کند. بنابراین با عروس خانم و ساقدوش‌ها مشورت کنید.

سورپرایز کردن داماد مشکلی ندارد

مردان معمولا ساده پسند هستند و به‌راحتی خوشحال می‌شوند. اگر داماد ماشین‌های کلاسیک را دوست دارد، با انتخاب یک ماشین عروس کلاسیک می‌توانید او را سورپرایز کنید. به ‌او بگویید که به دنبال کار گل‌ها یا تزئینات میز بردو و فقط ساعت و زمان تحویل گرفتن ماشین عروس را به او بگویید.

معمولا در انتخاب یک ماشین عروس کلاسیک، رنگ بیش از مارک و مدل آن اهمیت دارد.

رنگ ماشین اهمیت دارد

معمولا رنگ ماشین عروس برای داماد چندان اهمیتی ندارد اما اغلب عروس‌ها یک ترکیب رنگ خاص را مدنظر دارند. معمولا در انتخاب یک ماشین عروس کلاسیک، رنگ بیش از مارک و مدل آن اهمیت دارد.

مراقب موهای عروس باشید

معمولا زمانی که عروس برای موهایش می‌گذارد از مدت زمانی که داماد برای کت‌و شلوارش می گذارد خیلی بیشتر است. اما با یک ماشین عروس کروک کلاسیک دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. می‌توانید هنگام ترک مراسم عروسی سقف ماشین عروس را جمع کرده و برای مهمانان دست تکان دهید. در اولین گوشه بایستید و سقف ماشین عروس را بالا بدهید. دوباره نزدیک به محل مراسم عروسی توقف کنید و سقف را جمع کنید. با ماشین عروس بدون سقف به محل برگزاری مراسم عروسی وارد شوید. به این‌صورت موهای عروس نیز مرتب باقی خواهد ماند.

آیا لباس عروس در ماشین جا می‌شود

همان‌طور که در نکته قبل به آن اشاره کردیم، اگر مطمئن نیستید که لباس عروس در ماشین عروس جا می‌شود یا نه، باید درخواست کنید که ماشین عروس را ببینید.

نیازی به راننده ندارید

داماد و ساقدوش‌هایش همیشه از این‌که خودشان رانندگی کنند، خوشحال خواهند شد. معمولا عروس‌ها نظر متفاوتی دارند ولی شما باز هم به راننده احتیاجی ندارید. 

باید پیش از مراسم عروسی زمان کافی برای تحویل ماشین عروس باید در نظر گرفته شود.

زمان کافی برای تحویل ماشین  در نظر بگیرید

اگر تعداد راننده‌ها دو نفر است، مثلا ساقدوش و داماد، با پدر عروس و داماد. درهرصورت باید پیش از مراسم عروسی زمان کافی برای تحویل ماشین عروس باید در نظر گرفته شود تا هر دو راننده بدانند که به چه ترتیب باید ماشین عروس را تحویل دهند. ماشین‌های کلاسیک دارای چندین نقطه ضعف است بنابراین پیش از آن‌که در لحظه حساس خروج از آرایشگاه رانندگی کنید، سعی کنید با چگونگی کار کردن با تمامی کنترل‌های ماشین عروس آشنا شوید.

در زمان مناسب ماشین را گرم کنید

ماشین‌های کلاسیک، فاقد سیستم الکترونیکی هستند که باعث کارکرد صحیح ماشین عروس در تمام زمان‌ها شود. بسیاری از آن‌ها هنوز هم ساسات دارند. حدود یک ساعت پیش از مراسم عروسی ماشین عروس را برای طی مسافت کوتاهی بیرون ببرید و با آن چند کیلومتری رانندگی کنید تا مطمئن شوید که ماشین گرم شده و همه چیز به‌خوبی کار می‌کند.

زمانی را به آرامش و لذت بردن از رانندگی اختصاص دهید

اگر ماشین عروس راننده ندارد، رانندگی مسافت آرایشگاه تا محل برگزاری مراسم عروسی به داماد لذت کافی نمی‌دهد و او را راضی نمی‌کند. سعی کنید برای روز مراسم عروسی برنامه‌ریزی داشته باشید تا داماد و عروس بتوانند یک ساعت را به‌خود اختصاص داده و از یک رانندگی تفریحی لذت ببرند.

منبع : Theopenroad