انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای خانه می‌تواند تاثیر زیادی روی دکوراسیون داخلی داشته باشد و انتخاب مدل و جنس مناسب کاغذ دیواری از چیزی که فکر می‌کنید پیچیده‌تر است. در حالی که چاپ‌های برجسته از همه‌ی مدل‌های کاغذ دیواری پرطرفدارتر هستند، انتخاب‌های بسیار دیگری هم مثل کنف، طرح چوب، متالیک، چوب‌پنبه، کاغذ دیواری موج‌دار و گیاهی نیز وجود دارند. 


تعداد رل‌ها

یکی از مهم‌ترین نکات برای تخمین تعداد رل‌های کاغذ دیواری مورد نیاز عرض دیوار است. بیشتر نصابان کاغذ دیواری آن را به دو دسته‌ی آمریکایی و انگلیسی تقسیم می‌کنند. عرض کاغذ دیواری آمریکایی 69 سانتی‌متر و عرض کاغذ دیواری انگلیسی 52 سانتی‌متر است. بهترین راه برای تخمین تعداد رل‌های مورد نیاز این است که با یک متخصص مشورت کنید. 


کاغذ دیواری متالیک

کاغذ‌ دیواری‌های متالیک با منعکس کردن نور و بازی با آن باعث می‌شوند اتاق درخشان‌تر به نظر بیاید. کاغذ دیواری‌های متالیک بسیار لطیف هستند و نصب آن‌ها مشکل است و هزینه‌ی بیشتری نیز دارد. معمولا کار کردن با  کاغذ دیواری‌های متالیک مهر یا چاپ شده آسان‌تر است و از کاغذ دیواری‌های که با دست طراحی شده‌اند هم ارازن‌ترند.


کاغذ‌دیواری کنفی طبیعی برای ایجاد بافت به جای رنگ در اتاق به کار برده می شود.

کاغذ دیواری کنفی 

کاغذ دیواری‌های کنفی طبیعی، و از جنس علف بافته شده هستند و برای کسانی که علاقه دارند به‌جای رنگ به اتاق بافت بدهند بسیار مناسب است. نصب این نوع کاغذ دیواری به دقت زیادی نیاز دارد و هزینه‌‌ی آن تقریبا 30% بیشتر است. 


کاغذ دیواری طرح گلدار یا گیاهی

از کاغذ دیواری با طرح گلدار یا گیاهی بیشتر در فضاهای زنانه استفاده می‌شود. طرح‌های شلوغی که گل‌های ریز دارند برای  فضاهای کوچک مثل داخل کمد‌ دیواری مناسب هستند. طرح‌هایی که اندازه‌ی گل‌های‌شان معمولی است چون هم در فضاهای کوچک و هم در فضاهای بزرگ قابل استفاده هستند طرفداران بیشتری دارند . طرح‌هایی که گل‌های بزرگ دارند برای اتاق‌های خیلی بزرگ مثل اتاق پذیرایی مناسب‌اند.


کاغذ دیواری با طرح‌های گرافیکی و هندسی

این نوع از کاغذ دیواری که بین علاقه‌مندان به طرح‌های مدرن طرفداران زیادی دارد از تمام انواع کاغذ دیواری رایج‌تر و متنوع‌تر است. کاغذ دیواری‌هایی که اشکال هندسی کوچک دارند از آن‌جایی که الگوهای شان مدام تکرار می‌شوند نصب کردن‌شان بسیار ساده است  و به همین دلیل کاغذ دیواری کمتری هدر می‌رود. اگر به‌نظرتان طرح‌های هندسی برای کاغذ دیواری کردن تمام اتاق مناسب نیستند، می‌توانید از آن‌ها برای سقف یا پشت قفسه‌ی کتاب‌ها استفاده کنید. طرح‌های هندسی می‌توانند فضاهای بی‌روح را شاداب و پرانرژی نشان دهند. 


منبع : Hgtv