کاغذ دیواری از لحاظ رنگ، جنس و طرح تنوع زیادی دارد و به همین دلیل می‌توان در مکان‌های مختلف از آن استفاده کرد. ما نکاتی را جمع‌آوری کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دیدی نو نسبت به کاغذ دیواری داشته باشید و به شکلی خلاقانه از آن‌ استفاده کنید. با مجله ایرانگان همراه باشید تا از این نکات آگاه شوید. 


دیدتان را عوض کنید

دید قبلی که نسبت به کاغذ دیواری داشتید را تغییر دهید؛ کاغذ دیواری طرح‌های مدرن و کلاسیک زیادی دارد و مطمئن باشید پیدا کردن کاغذ دیواری مناسب برای دکوراسیون داخلی شما کار سختی نیست. 


با الگوها بازی کنید

از الگوهای دیگر در کنار کاغذ دیواری استفاده کنید؛ با استفاده از رو مبلی و پرده می‌توانید تغییرات زیادی در دکوراسیون اتاق ایجاد کنید، اما سعی کنید دکوراسیون زیادی شلوغ نشود. 


حس قدیمی بودن

کاغذ دیواری می‌تواند حس قدیمی بودن را به یک خانه‌ی جدید بدهد. طرح‌های کلاسیک برای این کار مناسب‌تر هستند. 


اشکالات را برطرف کنید

می‌توانید با استفاده از کاغذ دیواری کاری کنید زاویه‌های بد شکل و اشکالات معماری اتاق پنهان شود. 


کاغذ دیواری‌های بافت‌دار یک لایه به دیوارها اضافه می‌کنند و باعث می‌شوند عمق اتاق بیشتر به‌نظر برسد.

اضافه کردن بافت

کاغذ دیواری‌های بافت‌دار یک لایه به دیوارها اضافه می‌کنند و باعث می‌شوند عمق اتاق بیشتر به‌نظر برسد.


طراحی کنید

با اضافه کردن نقاشی و عکس به الگوهای کاغذ دیواری روح تازه‌ای به اتاق می‌بخشید. فقط حواس‌تان باشد عکس‌ها و نقاشی‌ها را با دقت انتخاب کنید که با الگوهای کاغذ دیواری هم‌خوانی داشته باشند. 


استفاده‌ی محدود

اگر دکوراسیون اتاق به‌نظرتان یکنواخت است و می‌خواهید تغییراتی کوچک در آن ایجاد کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری در قاب یا قسمت‌های دیگر خانه مثل قفسه‌های استفاده کنید. به این شکل با روش‌های ساده می‌توانید کمی رنگ و الگو به دکوراسیون اتاق اضافه کنید. 


کاغذ دیواری طرح‌دار

کاغذ دیواری‌های طرح‌دار معمولا حس شلوغی به اتاق می‌دهند و بهتر است از آن‌ها در اتاق‌های کم رفت و آمد مثل اتاق پذیرایی استفاده شود. 


کارتان را درست انجام دهید

نصب کاغذ دیواری یک هنر است. اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید اول کمی تمرین کنید؛ هیچ‌چیز بدتر از کاغذ دیواری نامنظم و کج و ماوج نیست. 


طرح‌های غیر منتظره

خلاقانه فکر کنید. همه توقع دارند کاغذ دیواری راه راه عمودی نصب شود، شما می‌توانید آن را افقی نصب کنید و به نحوی جدید از این طرح استفاده کنید. 


منبع : Myhomeideas