بهترین کفپوش برای سرویس بهداشتی کاشی است که انواع مختلفی از جمله، سرامیک، پرسلین و سنگ طبیعی دارد. بهتر است برای کفپوش از کاشی‌های بزرگ و مات استفاده شود؛ با این کار به‌جای این‌که توجه را به کفپوش جلب کنید، می‌توانید با استفاده از طرح‌های زیبایی که روی قسمت‌های دیگر اتاق پیاده می‌کنید دکوراسیون آن را تغییر دهید. سعی کنید تضاد را جایی که در دید باشد به‌وجود بیاورید. 

سرامیک‌های کفپوش بیشتر از سرامیک‌های دیواری بافت دارند تا احتمال سر خوردن را کاهش دهند. سنگ طبیعی‌هم وقتی خیس می‌شود اصطکاک به‌وجود می‌آورد و به همین دلیل یکی از کفپوش‌های مناسب برای سرویس بهداشتی محسوب می‌شود. هم‌چنین می‌توانید سنگ طبیعی را شن‌پاشی کنید. سنگ آهک و پلمه دو نوع دیگر کاشی هستند؛ سنگ آهک ظاهری گرم دارد و پلمه طبیعی‌تر به‌نظر می‌آید. می‌توانید با توجه به دکوراسیون سرویس بهداشتی از این دو نوع کاشی هم برای کفپوش آن استفاده کنید. 

اگر باقی قسمت‌های خانه را کفپوش چوبی کرده‌اید، می‌توانید از کفپوش چوبی روکش شده که ضد رطوبت است در سرویس بهداشتی هم استفاده کنید تا منزل‌تان کفپوشی یکپارچه داشته باشد. هم‌چنین وینیل هم کفپوشی ارزان و ضد آب است که نظافت آن هم کار زیادی ندارد. 

اگر کفپوش خانه موکت است، باید بدانید موکت نرمی که در اتاق خواب استفاده کرده‌اید اصلا برای سرویس بهداشتی مناسب نیست، اما موکت‌های ضد آب و ضد لکی وجود دارند که مثل کاشی تکه تکه هستند و می‌توانید برای نظافت از کف جدای‌شان کنید. می‌توانید قسمتی از حمام که در آن صندلی گذاشته‌اید، یا رختکن را موکت کنید. هم‌چنین می‌توانید از قالی‌های نرم که به‌ کف نمی‌چسبند و نظافت‌شان هم ساده است نیز استفاده کنید.


منبع : Hgtv