استفاده از پرده در آشپزخانه می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی دکوراسیون و فضای آن داشته باشد. می‌توانید با انتخاب رنگ، بافت و طرح‌هایی که سبک زندگی‌تان را منعکس می‌کنند، کاری کنید پرده تاثیری کاملا منحصربه‌فرد روی دکوراسیون آشپزخانه بگذارد. پرده‌های آشپزخانه انواع زیادی دارند و استفاده از آن‌ها یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تاثیر گذاشتن روی ظاهر آشپزخانه است. می‌توان برای هر اندازه پنجره، پرده نصب کرد و برای این‌که پرده‌هایی زیبا خریداری کنید لازم نیست حتما پول زیادی بپردازید. با مد نظر قرار دادن اندازه و مدل پنجره و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید انتخاب‌های خود را محدود کنید. جست‌ و جو کردن در اینترنت در مورد ایده‌هایی برای پرده آشپزخانه، بهترین راه برای ایجاد جرقه در تخیل‌تان است. 

پرده، آویزه و کرکره‌های پارچه‌ای فقط چند نوع از انواع پوشش پنجره هستند. می‌توانید با استفاده از رنگ، طرح و چاپ‌های زیبا فضای اتاق را زنده کنید. اگر می‌خواهید پرده‌ها همیشه تمیز به‌نظر بیایند، رنگی مات و مدرن انتخاب کنید. اگر آشپزخانه‌ای کوچک دارید رنگ‌های روشن می‌توانند کاری کنند بزرگ‌تر و روشن‌تر به‌نظر برسد و رنگ‌های تیره و گرم، فضای آشپزخانه‌های بزرگ را گرم‌تر و صمیمی‌تر می‌کنند. هم‌چنین الگوهای هندسی و طرح‌های نامتقارن تاثیر زیادی روی فضای آشپزخانه می‌گذارند. 

اگر به حریم‌ خصوصی‌تان اهمیت زیادی می‌دهید، به دنبال پرده‌هایی باشید که نور کمی از آن‌ها عبور می‌کند و طوری پنجره را می‌پوشانند که از بیرون چیزی از داخل آشپزخانه پیدا نیست، اما شما می‌تواند از داخل بیرون پنجره را ببینید. می‌توانید از پرده‌های کافه‌ای و کرکره‌های رولی و رمی برای این منظور استفاده کنید. 

اگر حفظ حریم خصوصی خیلی برای‌تان اهمیت ندارد، یک پارچه که روی پنجره آویزان می‌شود هم می‌تواند مناسب باشد. به این‌ شکل می‌توانید از خلاقیت خود هم استفاده کنید. اگر پنجره‌هایی بزرگ یا بد شکل دارید، می‌توانید با استفاده از پرده‌هایی که تا روی زمین می‌آیند طرح‌ها و الگوهای زیبایی به دکوراسیونآشپزخانه اضافه کنید و قاب پنجره را نیز بپوشانید. 

لب‌آویزهای پارچه‌ای تاثیر زیادی روی فضای اتاق می‌گذارند. می‌توانید با استفاده‌ی نامتقارن از آن‌ها کاری کنید پنجره‌های تاقچه‌دار مدرن‌تر به نظر بیایند.


منبع : Hgtv