این راهکارها فضای پنهان آشپزخانه‌ی شما را نمایان می کنند. وقتش رسیده که تنبلی را کنار بگذارید و کابینت‌های آشپزخانه‌ی منزل خود را مرتب کنید. احتمالا شما هم چند ماهی است که مرتب کردن کابینت‌ها در فهرست کارهای عقب افتاده تان است و بالاخره باید این پروژه را آغاز کنید. پس از خواندن این مطلب‌ راهکارهای خلاقانه‌ ای برای استفاده ی کامل از فضاهای پنهان کابینت‌های خود خواهید داشت.

کابینت‌های تان را قفسه بندی کنید تا از فضاهای بالای آن‌ها نیز استفاده کنید
با قفسه بندی کابینت‌ها می توانید از تمام فضای خالی کابینت به شکلی مفید استفاده و از روی هم چیدن وسایل و ظرف و ظروف دوری کنید.

ابزار آشپزخانه را پشت در آویزان کنید
می توانید روی در کابینت گیره بزنید و یا از یک تخته‌ی ابزار استفاده کنید. پشت در کابینت ظرفیت زیادی برای استفاده دارد که معمولا از چشم ما دور می ماند.

مواد غذایی را در ظرف‌های برچسب دار بریزید
با وجود برچسب‌‌ها دیگر برای پیدا کردن چیزی که به دنبالش هستید گیج نمی شوید و با یک نگاه ظرف مورد نظر خود را پیدا می کنید.

تخته‌های برش و ورقه‌های کیک پزی را مثل پرونده دسته بندی کنید
برای این کار می توانید از جاظرفی‌های سیمی که فضای خالی دارند استفاده کنید. با این کار در استفاده از فضا صرفه جویی زیادی می کنید و دیگر مجبور نیستید تخته‌ها را روی هم بچینید.

داخل کابینت خود را رنگ آستری زیبا بزنید
این کار نه تنها داخل کابینت شما را زیباتر می کند، بلکه باعث می شود فضای داخل آن روشن شده و ظروف بیشتر به چشم آیند.

رعایت نظم در چیدمان لوازم داخل کابینت منجر به استفاده بهینه از فضای کابینت می شود.

چیزهای کوچک را در ظرف‌های بزرگ بریزید
به این ترتیب برای پیدا کردن چیزی که به دنبالش هستید مجبور نیستید کل کابینت را بگردید. فقط ظرف مورد نظر را بر می دارید و چیزی که به دنبالش هستید را پیدا می کنید. با این روش در وقت و انرژی شما صرفه جویی می شود.

مواد غذایی که بیشتر استفاده می کنید را در یک کابینت کوچک کشویی قرار دهید
استفاده از کابینت‌های کشویی راحت و سریع است و در نتیجه بهترین جا برای مواد غذایی دم دستی محسوب می شود. با این کار دیگر مجبور نیستید هنگام درست کردن غذا تمام آشپزخانه را برای پیدا کردن ماده‌ی غذایی مورد نظرتان زیر و رو کنید.ادویه‌ها را در یک کابینت چرخنده قرار دهید پیدا کردن ادویه‌ی مورد نظر در کابینتی که داخلش یک میز چرخنده دارد از بین آن همه قوطی و ظرف یک شکل و ادویه‌های مختلف، بسیار ساده تر و سریع تر خواهد بود.

قفسه‌های کشویی نصب کنید
با استفاده از قفسه‌های کشویی به راحتی می توانید وسایل سنگین آشپزخانه‌ مثل قابلمه یا ماهیتابه‌های سنگین را از داخل کابینت بیرون آورده و دوباره آن‌ها را سر جای‌شان بگذارید.

از کابینت‌‌هایی که اندازه‌های نامعقول دارند هدفدار استفاده کنید
می توانید از فضاهای این چنینی برای قرار دادن وسایل زیبا استفاده کنید یا اینکه قهوه یا چای که در طول زمان استفاده‌ی زیادی دارند را در این کابینت‌ها قرار دهید.

در کابینت‌ها جاظرفی نصب کنید و بشقاب‌ها را در آن قرار دهید
در کابینت‌ها جاظرفی‌های عمودی نصب کنید تا از حداکثر فضا استفاده شود و بیرون آوردن بشقاب‌ها برای تان آسان تر باشد.
منبع : Housebeautiful