استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب و سالن پذیرایی رایج است، اما آشپزخانه‌هایی که کاغذ دیواری شده باشند کم دیده می‌شوند. منطقی است که اکثر افراد می‌خواهند آشپزخانه‌ای تمیز و آرامش‌بخش داشته باشند، اما این به این معنی نیست که نمی‌توان از کاغذ دیواری در آشپزخانه استفاده کرد. استفاده کردن یا نکردن از کاغذ دیواری در آشپزخانه برای خیلی‌ها سوال است و ما در راستای فراهم کردن پاسخ آن، تلاش کرده‌ایم اطلاعاتی در مورد استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه برای‌تان جمع‌آوری کنیم و پیشنهادهایی به شما بدهیم. 

اکثر مردم کاغذ دیواری‌های سفارشی را در سالن پذیرایی یا اتاق خواب استفاده می‌کنند، اما کسی به استفاده از این نوع کاغذ دیواری در آشپزخانه فکر نمی‌کند. می‌توانید طرح دلخواه خود را سفارش دهید و رنگ‌های کابینت‌ها را با آن هماهنگ کنید. یکی از روش‌های استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه این است که فقط قسمت کوچکی از آن را کاغذ دیواری کنید؛ اگر این کار به درستی انجام شود تاثیرش کمتر از کاغذ دیواری کردن کل آشپزخانه نیست. برای مثال می‌توانید پشت یکی از قفسه‌ها را کاغذ دیواری کنید و تغییر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه به‌وجود آورید.

معمولا قسمت میان کابینت‌های زمینی و دیواری را کاشی می‌کنند و این کاملا منطقی است؛ اما می‌توان قسمتی از آشپزخانه که کابینت دیواری ندارد را کاغذ دیواری کرد، برای مثال می‌توانید با کاغذ دیواری کردن پشت جا ظرفی به آن بعد بیشتری بدهید. دقت داشته باشید که هیچ وقت نباید بالای گاز یا ظرفشویی را کاغذ دیواری کنید چون در مدت کوتاهی پر از لکه‌های چربی می‌شود. 

هم‌چنین می‌توانید یکی از دیوارهای آشپزخانه، مثلا دیواری که پنجره دارد را به کلی کاغذ دیواری کنید و با این کار سبک و سیاق خاصی به دکوراسیون آن ببخشید. اگر بتوانید وسایل آشپزخانه و دیگر المان‌های دکوراسیون را با رنگ و طرح کاغذ دیواری هماهنگ کنید تاثیر آن چند برابر می‌شود.

افرادی که در طراحی دکوراسیون جسورتر هستند و به ماجراجویی علاقه دارند، می‌توانند با کاغذ دیواری کردن یک دیوار پهن آشپزخانه‌ای منحصربه‌فرد داشته باشند. این کار مخصوصا در آشپزخانه‌هایی که فضایی تاریک و سرد دارند موثر است؛ می‌توانید با استفاده از رنگ‌های روشن فضای آشپزخانه را به کلی تغییر دهید. 


منبع : Houzz