می‌توان کابینت‌های فلزی قدیمی را با نوسازی دوباره زیبا کرد. این‌که بتوانید طوری آن‌ها را نوسازی کنید که زیبا شوند و سبک قدیمی خود را حفظ کنند، از اهمیت زیادی برخوردار است. با استفاده از نکات زیر می‌توانید کابینت‌های فلزی قدیمی را طوری نوسازی کنید که در بهترین شرایط باشند و سبک قدیمی خود را از دست ندهند. 


پایین آوردن

اولین کاری که باید بکنید، پایین آوردن کابینت‌ها از روی دیوار است. روی نردبان بروید و با استفاده از پیچ‌گوشتی، لولا‌ها را باز کنید. هنگام انجام این کار باید یک نفر به‌عنوان کمک داشته باشید که درهای کابینت نیفتند و خودتان از روی نردبان به پایین پرت نشوید. 


نظافت

باید تا جایی که امکان دارد کابینت‌ها را تمیز کنید. 2 لیتر آب داغ را با 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید، سپس یک اسفنج را در آن فرو کنید و روی درهای کابینت و داخل آن بکشید تا کاملا تمیز شود. در مرحله‌ی آخر  کابینت را با آب بشویید.


پاک کردن رنگ

اگر کابینت رنگ خورده باشد، باید آن را پاک کنید. با استفاده از یک قلموی کوچک، همه جای کابینت را تینر بزنید. صبر کنید تا تینر اثر کند، سپس با یک کاردک رنگ را از روی کابینت جدا کنید. در نهایت با آب زیاد همه‌جای کابینت را بشویید تا رنگ‌ باقی مانده پاک شود. 


قبل از رنگ زدن کابینت‌ها از بالا تا پایین کابینت را روغن جلا بزنید.

آستر زدن

حالا نوبت آستر است. از بالا شروع کنید و سرتاسر کابینت را آستر بزنید. پس از این مرحله می‌توانید کابینت را رنگ بزنید یا به سراغ مرحله‌ی بعد بروید. 


لولاها

باید لولاهای کابینت قدیمی را تعویض کنید. اول باید لولاهای قدیمی را باز کنید و سپس لولاهای جدید را، سر جای لولاهای قدیمی قرار دهید. حالا با استفاده از پیچ گوشتی، لولاهای جدید را سرجای‌شان محکم کنید.  


نصب کردن

پس از این‌که لولاهای جدید را به کابینت‌ها وصل کردید، باید آن‌ها را سر جای‌شان قرار دهید. هنگام نصب کردن کابینت‌ها، درها را امتحان کنید تا مطمئن شوید به راحتی در کنار هم باز و بسته می‌شوند. اگر درها به هم گیر می‌کنند، باید لولاها را کمی جا به جا کنید. پس از این‌که درهای کابینت‌ها را امتحان کردید، آن‌ها را سر جای‌شان قرار دهید. 


منبع : Doityourself