اگر جزو علاقه‌مندان به خودرو باشید، حتما می‌دانید که کارخانه‌های مختلف هر سال مدل‌های جدید تولید می‌کنند و این مسئله نسبت به سال‌های گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است. دلیل آن‌ هم مشخص است؛ فروش خودرو و درخواست مشتریان برای فناوری‌های نوین، راحتی و سرعت بیشتر افزایش یافته است. همان‌طور که در بخش اول گفتیم، این رقابت ما را بر این داشت که لیست پرفروش‌ترین خودروهای سال 2015  را با شما به اشتراک بگذاریم.


HYUNDAI ELANTRA

HYUNDAI ELANTRA

میزان فروش Hyundai Elantra به وضوح نشان می‌دهد این خودرو به یکی از پرطرفدارین‌ترین خودروهای جهان تبدیل شده است. در سال 2014 فروش این خودرو به 821.928 رسید اما در سال 2015، 9.1٪ کاهش داشت. به همین دلیل هیوندا جایگاهش به‌عنوان پنجمین خودرو پرفروش‌ جهان را از دست داد و در جایگاه ششم قرار گرفت. 


VOLKSWAGEN POLO

VOLKSWAGEN POLO

آمریکا و انگلیس جزو بازارهای اصلی Volkswagen نیستند و این خودرو در سال 2015، در آمریکای شمالی فروخته نشد. اما با این حال فروشش نسبت به سال گذشته 2.2٪ افزایش داشته است و در لیست پرفروش‌ترین خودروهای سال 2015 جایگاه هفتم را دارد. 


HONDA CR-V

HONDA CR-V

بیشتر مردم فکر می‌کنند پرفروش‌ترین مدل هوندا باید Accord  یا Civic باشد، اما آمار فروش نشان می‌دهد CR-V پرفروش‌ترین مدل هوندا است. جایگاه هشتم این مدل هوندا بین پرفروش‌ترین خودروهای سال نشان می‌دهد این کارخانه در زمینه‌ی تولید خودروهای SUV و Crossover هم پیشرفت کرده است. البته فروش CR-V در سال 2015 نسبت به سال قبل 2.5٪ کاهش داشته است. 


CHEVROLET SILVERADO

CHEVROLET SILVERADO

Chevrolet سعی دارد با Silverado بازار وانت‌ را به دست بگیرد، اما هنوز خیلی از Ford F-Series عقب است. با افزایش 12.9 درصدی، این تولید‌کننده‌ی خودرو آمریکایی تنوانست 669.683 دستگاه از این خودرو را بفروشد. این افزایش باعث شد Silverado در لیست پرفروش‌ترین خودروهای سال، از جایگاه شانزدهم به جایگاه نهم برسد. 


TOYOTA RAV4

TOYOTA RAV4

حضور Toyota RAV4 در لیست پرفروش‌ترین خودروهای سال نشان دهنده‌ی پیروزی تویوتا در بازار خودرو است. فروش این خودرو در سال 2015 با 5.5٪ افزایش به 664.382 دستگاه رسیده است و این افزایش باعث شده RAV4 به دهمین خودرو پرفروش سال تبدیل شود. 


انتخاب خریداران خودرو نشان‌دهنده‌ی میزان رضایت آن‌ها از تولید‌کنندگان است. به همین دلیل آمار فروش می‌تواند بهترین فاکتور برای ارزیابی صنعت خودرو باشد. 


منبع : Globalcarsbrands