وقتی اسم مرمر را می‌شنوید، احتمالا کلمه‌ی ارزان به ذهن‌تان نمی‌آید. این نوع سنگ سنگین و منحصر‌به‌فرد است. اما اگر عاشق مرمر هستید و می‌خواهید در دکوراسیون منزل‌تان از آن استفاده کنید و پول زیادی هم خرج نکنید، نگران نباشید. ما روش‌هایی را برای شما فراهم کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون هزینه‌ی زیاد، ظاهر سنگ مرمر را به دکوراسیون داخلی منزل‌تان اضافه کنید. 


روکش مرمر مصنوعی

می‌توانید از مرمر مصنوعی که رنگ‌های متنوعی هم دارد، در دکوراسیون منزل استفاده کنید. برای مثال یک میز MDF را با مرمر مصنوعی روکش کنید. این روکش حس مرمر را ندارد و کمی از آن درخشان‌تر است، پس سعی کنید از آن روی سطوح کوچک که بالاتر از سطح دید چشم هستند استفاده کنید. 


لمینت مرمری

لمینت پیشرفت‌های زیادی داشته است و امروزه می‌توانید لمینتی پیدا کنید که طرح مرمر به شکل دیجیتالی روی آن چاپ شده است. از این نوع لمینت می‌توان در آشپزخانه و روی پیشخوان و سرویس بهداشتی استفاده کرد. پیدا کردن لمینت آسان و قیمت آن پایین است. قبل از خرید لمینت مرمری، عکس‌های آن را بررسی کنید. 


کاشی‌های چاپ مرمر

از کاشی که قیمت زیادی ندارد، می‌توانید برای کفپوش، سرویس بهداشتی یا پیشخوان آشپزخانه استفاده کنید. کاشی‌هایی هم وجود دارند که روی آن‌ها طرح مرمر یا چوب چاپ شده است. کاشی قیمت زیادی ندارد و نصب کردنش هم آسان است. کاشی‌های مرمر مصنوعی تنوع زیادی دارند و می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های مختلف استفاده کرد. 


سنگ‌های مشابه مرمر

در حالی که یک سنگ‌شناس از یک فرسخی مرمر را از سنگ‌های دیگر تشخیص می‌دهد، سنگ‌هایی وجود دارند که تا حد زیادی مشابه مرمر هستند. گاهی اوقات می‌توان از سنگ آهک و کوارتز، به‌جای مرمر استفاده کرد. 


از پارچه‌های مرمری برای رومبلی و رومیزی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌شود.

پارچه‌ مرمری

چاپ دیجیتالی این امکان را برای تولیدکنندگان فراهم کرده که پارچه‌ها را با طرح‌های متنوعی چاپ کنند. می‌توانید از پارچه‌های مرمری برای رومبلی و رومیزی استفاده کنید. 


کاغذ دیواری مرمری

می‌توانید کاغذ دیواری با طرح مرمر تهیه کنید. استفاده از این نوع کاغذ دیواری برای راهرو، اتاق‌خواب، سرویس بهداشتی و ورودی مناسب است. 


وسایل مرمری

می‌توانید وسایل مرمری زیادی که از مرمر طبیعی یا مصنوعی ساخته شده‌اند را در بازار پیدا کنید. می‌توانید از سینی مرمری در اتاق پذیرایی، از سینک مرمری در سرویس بهداشتی یا آشپزخانه و یا وسایل تزئینی مرمری کنار در ورودی و از آباژور با پایه‌ی مرمری در اتاق خواب استفاده کنید. 


مرمر چیست

مرمر یک سنگ طبیعی‌ است که از دوباره متبلور شدن مواد کربونیت به‌وجود می‌آید. شکل دادن مرمر بسیار ساده است و به همین دلیل از قرن‌ها پیش برای ساخت مجسمه و در معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر مجسمه‌های مرمری برنینی یا میکل آنژ را دیده باشید، می‌‌دانید که می‌توان مرمر را به مجسمه‌هایی تقریبا زنده تبدیل کرد. مرمر دوام زیادی دارد و در بناهای معروفی مثل تاج محل، مورد استفاده قرار گرفته است. هم‌چنین رنگ‌های متنوعی مثل مشکی، صورتی، خاکستری، سبز و قرمز دارد. 


منبع : About