دفاتر اداری و شرکت‌ها، جایی برای کار هستند و دکوراسیون داخلی این مکان‌ها باید حرفه‌ای و تاثیرگذار باشد تا مشتریان احتمالی را جذب کند. کفپوش یکی از اجزای اصلی دکوراسیون است و تاثیر زیادی روی افرادی که روی آن راه می‌روند، می‌گذارد. بعضی کفپوش‌ها محیطی گرم و دعوت‌کننده را ایجاد می‌کنند در حالی‌که بعضی انواع کفپوش، حسی رسمی دارند که شما را از مراجعین متمایز می‌کند. هنگام انتخاب کفپوش برای محل کار، باید تاثیری که به‌دنبالش هستید را مشخص کنید. 


کفپوش گرانیت

گرانیت که مستقیما از زمین استخراج می‌شود، ماده‌ای قدرتمند است که به دکوراسیون سبک، پیچیدگی و قدرت می‌دهد. گرانیت برای تولید کاشی به اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود و این کاشی‌ها، معمولا رنگ‌های زیبایی دارند. از کفپوش گرانیت معمولا در دفاتر رده بالا، اتاق جلسه و محیط‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود. گرانیت قیمت بالایی دارد و نصب آن هم هزینه‌بر است، اما ماده‌ای قوی و بادوام است که درخشندگی خود را تا سال‌ها از دست نمی‌دهد. 


کفپوش سرامیک

سرامیک نوع دیگری از کفپوش است که می‌‌توان از آن در دفاتر استفاده کرد و تنوع زیادی هم دارد. این نوع کاشی که از گرانیت ارزان‌تر است، از پختن گل و مواد رسوبی ساخته می‌شود. در فرایند تولید، روی آن یک لایه‌ی محافظ لعاب زده می‌شود که می‌توان هر طرحی را روی آن زد. این یعنی انتخاب‌های زیاد و متنوعی در خصوص کاشی سرامیک دارید و می‌توانید یک کفپوش خاص داشته باشید. 


بتون سیقل داده شده ظاهری درخشان و مشابه سنگ دارد و برای کفپوش انتخاب مناسبی است.

کفپوش بتنی

امروزه بتن، به‌خاطر المان‌های تزئینی متنوعی که می‌توان به آن اضافه کرد، به یکی از انواع کفپوش مناسب برای دفاتر تبدیل شده است. بتن در حالت خام سخت و زشت به‌نظر می‌آید، اما اگر صاف و یکدست شود، می‌تواند ظاهری درخشان و مشابه سنگ داشته باشد. هم‌چنین می‌توان به روش‌های خاص آن را رنگ زد. 

نکته: استفاده از بعضی کفپوش‌های سنگین در طبقات بالای ساختمان مناسب نیست. قبل از استفاده از کفپوش، وزن آن را بررسی و با یک متخصص مشورت کنید. 


موکت

اگر می‌خواهید دکوراسیون دفتر یا شرکت‌تان گرم و صمیمی باشد، موکت برای ایجاد چنین حسی انتخاب خوبی است. موکت نرم است و زیر پا فرو می‌رود و هنگام راه رفتن، حس خوبی ایجاد می‌کند. موکت هم‌چنین عایق حرارت و صدا نیز است و در زمستان محیط را گرم نگه می‌دارد. با این‌که موکت به اندازه‌ی کفپوش سنگی یا بتنی مقاوم نیست، بعضی انواع آن در برابر لکه مقاوم‌ترند و بسته به میزان رفت و آمد، ممکن است تا ده‌ها سال دوام داشته باشد. 


وینیل

با این‌که استفاده از وینیل برای دکوراسیون لوکس اصلا مناسب نیست، بعضی کفپوش‌های باکیفیت وینیل را طوری طراحی کرده‌اند که شبیه کفپوش‌های گران‌قیمت هستند. وینیل که ضخامت و بافت‌های متفاوتی دارد و تنوع رنگ‌هایش تمامی ندارد، می‌تواند ظاهر هر نوع کفپوش را داشته باشد. هم‌چنین وینیل نیاز به نگهداری خاصی ندارد و تمیز کردن آن بسیار ساده است؛ در نتیجه انتخاب خوبی برای مکان‌های پر رفت و آمد محسوب می‌شود.


منبع : About