هرچه پیش می‌رویم آپارتمان‌ها کوچک‌تر می‌شوند و فضا در خانه ارزش بیشتری پیدا می‌کند. در طراحی دکوراسیون خانه‌های مدرن، ایجاد فضا یکی از نکات کلیدی است که باعث می‌شود در خانه‌‌های کوچک هم، فضای کافی برای قرار دادن مبلمان و وسایل دیگر وجود داشته باشد. یکی از روش‌هایی که متخصصان طراحی داخلی برای ایجاد فضا استفاده می‌کنند، زدن قفسه‌ به دیوارها است. معمولا فضای روی دیوار تا سقف، در خانه‌ها خالی می‌ماند و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اگر شما هم با مشکل کمبودجا مواجه هستید، نکاتی را در خصوص استفاده از قفسه در دکوراسیون داخلی منزل برای‌تان آورده‌ایم، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از تمام فضای موجود استفاده کنید. 


استفاده از قفسه روی دیوارهای کوچک

قفسه‌های باز برای دیوارهای کوچک عالی هستند. می‌توانید با زدن قفسه‌های باز روی دیوارهای کوچک، فضا را بزرگ‌تر نشان دهید و محلی جدید برای قرار دادن کتاب، وسایل تزئینی و دیگر وسایل داشته باشید. 


استفاده از قفسه در آشپزخانه

در آشپزخانه، از قفسه‌های باز استفاده کنید تا همه چیز به‌سادگی قابل دسترسی باشد. ادویه‌ها، فنجان‌های قهوه یا دیگر چیزهایی که در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند، موارد مناسبی برای قرار دادن در قفسه‌های باز هستند. اگر می‌خواهید وسایل کوچک در قفسه‌ها بگذارید، عمق آن‌ها نباید زیاد باشد که دسترسی به وسایل مشکل نشود. از آن‌جایی که زدن و تعمیر قفسه‌ها هزینه‌ی زیادی ندارد، می‌تواند روشی مناسب برای ایجاد فضا در دکوراسیون داخلی باشد.


در طراحی دکوراسیون داخلی منزل اگر ارتفاع سقف منزل‌تان زیاد است، می‌توانید از این فضای خالی برای قفسه‌بندی استفاده کنید.

تا سقف قفسه بزنید

اگر ارتفاع سقف منزل‌تان زیاد است، می‌توانید از این فضای خالی برای قفسه‌بندی استفاده کنید. هم‌چنین با این روش می‌توان کاری کرد تا سقف‌های کوتاه، بلندتر به‌نظر برسند، مخصوصا وقتی در قفسه‌ها وسایل تزئینی بگذارید. فقط دقت کنید روی هر قفسه فضای کافی برای قرار دادن وسایل وجود داشته باشد. 


زدن قفسه در فرو رفتگی‌های دیوار

زدن قفسه‌های باز، روشی مناسب برای استفاده از فضای فرو رفتگی دیوار است. با این روش می‌توانید از فضایی کاملا بی‌استفاده، حداکثر استفاده را داشته باشید. از این قفسه می‌توانید به عنوان کتابخانه، یا جایی برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده کنید. 


استفاده از گوشه‌های دیوار

می‌توان با استفاده از قفسه‌های باز، گوشه‌های دیوارها را به فضایی مفید تبدیل کرد. با این‌که در این فضاها می‌توان از کابینت دیواری هم استفاده کرد، دسترسی به وسایل داخل آن‌ها مشکل می‌شود. اما با زدن قفسه‌های باز، دسترسی به وسایل روی آن‌ها به سادگی آب خوردن است. 


منبع : About