تخم مرغ تقریبا نماد پروتئین است. اگر به یاد بیارید سیلوستر استالونه در نقش راکی چطور تخم مرغ می‌بلعید، شما هم تخم مرغ را به‌عنوان نماد پروتئین می‌پذیرید. البته تخم مرغ بی‌دلیل نماد پروتئین نیست، یک تخم مرغ پخته حاوی شش گرم پروتئین است. البته این‌که پروتئین بدن را فقط از تخم مرغ تامین کنید، کار درستی نیست. مواد غذایی دیگری هم وجود دارند که سرشار از پروتئین و برای ساخت عضله کاملا مناسب هستند. با اضافه کردن این مواد غذایی به رژیم غذایی، می‌توانید از ضررهای مصرف بیش از حد تخم مرغ در امان باشید.


ماست

ماست کم چرب یکی از منابع غنی پروتئین محسوب می‌شود. یک فنجان ماست حاوی 17 گرم پروتئین و تنها 100 کالری است.


سویای سرخ شده

یک چهارم فنجان از این میان وعده حاوی 15 گرم پروتئین و مقدار زیادی فیبر و پتاسیم است. سویای سرخ شده گزینه‌ای عالی برای میل کردن قبل و بعد از ورزش و اضافه کردن به رژیم غذایی است.


28 گرم پنیر سوئیسی بیش از 8 گرم پروتئین دارد و می‌توانید به جای تخم مرغ آن‌را در وعده غذایی خود قرار دهید.

پنیر سوئیسی

28 گرم پنیر سوئیسی بیش از 8 گرم پروتئین دارد، فقط در میزان مصرف آن دقت داشته باشید چون 28 گرم آن 117 کالری هم دارد و از آن‌جایی که بسیار خوش خوراک است، می‌توان مقدار زیادی از آن را به راحتی میل کرد.


دانه‌ی کدوی خشک

شاید دانه‌ی کدو را به‌عنوان منبعی از منیزیم بشناسید، اما این دانه‌ها منبع غنی پروتئین هم هستند و در هر فنجان از آن‌ها، 10 گرم پروتئین نهفته است.


اسفناج

فقط در نصف فنجان اسفناج، 3 گرم پروتئین وجود دارد که آن را به یکی از غنی‌ترین منابع گیاهی پروتئین تبدیل می‌کند. با استفاده از اسفناج در سالاد، آن را به صورت خام به رژیم غذایی خود اضافه کنید.


سیب‌زمینی پخته

یک سیب‌زمینی پخته با اندازه‌ی معمولی، حاوی 3 گرم پروتئین است. می‌توانید آن را همراه اسفناج بپزید و کمی پنیر هم روی آن اضافه کرده و به‌عنوان یک میان وعده خوشمزه و سالم در ٰرژیم غذایی خود استفاده کنید.


منبع : Womenshealthmag