می‌توان پرتی‌های خانه را به قسمت‌های پرطرفدار آن تبدیل کرد، اما معمولا این‌که باید با پرتی‌ها چه کار کنیم کمی گیج‌کننده است. اگر از پرتی‌های خانه به خوبی در دکوراسیون داخلی استفاده نکرده‌اید، وقتش رسیده دست به کار شوید. می‌توانید از ایده‌هایی که برای‌تان آورده‌ایم الگو برداری کنید و از آن‌ها، به شکلی که با دکوراسیون خانه‌ی‌تان تناسب داشته باشد استفاده کنید. 


ایجاد محلی برای استراحت در آشپزخانه

اگر در آشپزخانه پرتی زیادی دارید، می‌توانید آن را به جایی برای لذت بردن از قهوه و چای و خواندن روزنامه تبدیل کنید. اگر این پرتی به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد، می‌توانید یک تلویزیون هم در آن قرار دهید تا آشپز بتواند هنگام استراحت برنامه‌های مورد علاقه‌اش را نیز تماشا کند. 


استفاده از آثار هنری

استفاده از تابلو‌های بزرگ در دکوراسیون فضاهای کوچک عالی است. تابلویی که بیشتر دیوار را بگیرد توجه را جلب می‌‌کند. می‌توانید یک مبل دو نفره و یک میز کوچک هم زیر تابلو قرار دهید. 


استفاده از کاغذ دیواری

پرتی‌های خانه مکان مناسبی برای استفاده از رنگ‌ها و کاغذ دیواری متفاوت هستند. اگر پرتی را به محلی برای قرار دادن میز کار تبدیل کرده‌اید، برای رنگ دیوار یا کاغذ دیواری آن گزینه‌ای را انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید و از نگاه کردنش خسته نشوید. 


اگر از پرتی برای قرار دادن میز کار استفاده کرده‌اید، می‌توانید دیوار آن را قفسه بزنید و فضایی برای قرار دادن پرونده‌های کاری  تهیه کنید.

همه چیز را مرتب کنید

اگر از پرتی برای قرار دادن میز کار استفاده کرده‌اید، می‌توانید دیوار آن را قفسه بزنید و فضایی برای قرار دادن پرونده‌های کاری، مدارک مهم و کتاب‌هایی که به آن‌ها نیاز دارید ایجاد کنید. استفاده از قفسه در دکوراسیون داخلی روش مناسبی برای ایجاد فضای بیشتر است. 


استفاده از تشک یا بالشت

می‌توانید پرتی زیر پنجره را به مکانی برای نشستن، کتاب خواندن و چرت زدن تبدیل کنید. زیر پنجره یک سکو ایجاد کنید و روی آن بالشت و تشک بگذارید. 


استفاده از پرده

زمانی از پرده‌های ضخیم برای جلوگیری از ورود سرما به خانه‌‌ها استفاده می‌شد، اما حالا آن‌ها به المانی از دکوراسیون تبدیل شده‌اند که می‌توانند رنگ و طرح را به آن اضافه کنند. اگر در خانه‌ پرتی بزرگی دارید، در آن یک مبل دو نفره قرار دهید و ورودی آن را پرده بزنید تا به مکانی برای نشستن تبدیل شود و زمانی که می‌خواستید حریم خصوصی و آرامش بیشتری داشته باشید، پرده‌ها را بکشید. 


استفاده از نورپردازی

اگر می‌‌خواهید پرتی خانه را به جایی تبدیل کنید که جلب توجه کند، با استفاده از یک لوستر زیبا کمی نور به آن اضافه کنید. هم‌چنین با اضافه کردن مبل و لامپ‌های دیواری، می‌توانید پرتی را به جایی برای مطالعه کردن تبدیل کنید. 


منبع : Houzz