سیم و کابل AUX برای انتقال سیگنال‌های صوتی استفاده می‌شود و ظاهری شبیه سیم و کابل هدفون دارد. استفاده از سیم و کابل AUX یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پخش کردن موسیقی، پادکست و کتاب‌های صوتی در خودرو است. هم‌چنین می‌توانید از این نوع کابل برای انتقال صدای اپلیکیشن‌ها و تماس‌های تلفنی نیز استفاده کنید. اکثر خودروهایی که پس از سال 2007 تولید شده‌اند، دارای ورودی AUX هستند. ورودی AUX معمولا روی سیستم صوتی خودرو قرار دارد. 


روش استفاده

برای استفاده از ورودی AUX خودرو، به یک کابل 3.5 میلی‌متری AUX  نیاز دارید. این کابل را به ورودی هدفون موبایل یا هر دستگاه دیگر و ورودی AUX خودرو نصب کنید. می‌توانید کابل AUX را از تمام فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی خریداری کنید. پس از این‌که کابل را به دستگاه مورد نظر و ورودی AUX خودرو متصل کردید، سیستم صوتی خودرو را در حالت AUX قرار دهید و موسیقی را از دستگاه مورد نظر پخش کنید. کابل AUX به هر دستگاهی که ورودی هدفون 3.5 میلی‌متری داشته باشد، متصل می‌شود. 


سیم و کابل AUX می‌تواند سیگنال‌های صوتی را از دستگاه‌های پخش‌کننده به سیستم صوتی خودرو منتقل کند.

کاربرد

سیم و کابل AUX می‌تواند سیگنال‌های صوتی را از دستگاه‌های پخش‌کننده به سیستم صوتی خودرو منتقل کند، اما توانایی انتقال اطلاعات موسیقی مثل نام آهنگ یا نام خواننده آن به سیستم صوتی را ندارد. به همین دلیل هنگام استفاده از کابل AUX، موبایل باید در دسترس باشد. استفاده از گیره‌ی موبایل خودرو، روش مناسبی برای ایجاد جایی برای قرار دادن موبایل است. 

هم‌چنین وقتی کابل AUX به موبایل متصل است، امکان برقراری تماس نیز وجود دارد و می‌توانید از طریق بلند‌گوهای خودرو، صدای شخصی که با او تماس گرفته‌اید را بشنوید. اما در خودروهای مدرن، انجام این کار با استفاده از ارتباط بلوتوث هم امکان‌پذیر است که روش بهتری محسوب می‌شود. البته وقتی از طریق سیستم صوتی خودرو تماس برقرار می‌کنید، نباید صدای بلندگوها را خیلی بلند کنید تا صدا در موبایل منعکس نشود و شخصی که با او صحبت می‌کنید، صدای خودش را نشوند. از آن‌جایی که دست گرفتن موبایل هنگام رانندگی ممنوع است، بهتر است از گیره‌ی موبایل خودرو استفاده کنید. 

از آن‌جایی که سیم و کابل AUX فقط سیگنال‌های صوتی را منتقل می‌کند، برای شارژ کردن موبایل کارایی ندارد. اما وقتی از ورودی AUX سیستم صوتی خودرو استفاده می‌کنید، ورودی USB آن خالی می‌شود و مانعی برای شارژ کردن موبایل از طریق USB وجود ندارد. 


کیفیت صدا

ورودی AUX یک خط صوتی مستقیم به بلندگو‌های خودرو دارد و کیفیت صدای آن معمولا خوب است. اما ورودی AUX فقط صدا را به صورت آنالوگ دریافت می‌کند و تبدیل کردن صدای دیجیتال به آنالوگ، توسط موبایل انجام می‌شود که این شارژ زیادی مصرف می‌کند. از آن‌جایی که موبایل‌های هوشمند خود مصرف باتری بالایی دارند، بهترین گزینه این است که از MP3 Player برای پخش موسیقی در خودرو استفاده کنید. 


منبع : Incarcables