اگر به استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون اتاق خواب‌تان علاقه دارید، این مطلب برای شما نوشته شده است. بهتر است بدانید رنگ سفید یکی از رنگ‌های پرطرفدار برای دکوراسیون اتاق خواب است و شما تنها نیستید. اما با این‌که رنگ سفید به همه چیز می‌آید و به‌نظر می‌رسد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی کار ساده‌ای است، باز هم برای استفاده‌ی درست از آن باید به نکاتی دقت کنید. بیایید چگونگی طراحی دکوراسیون اتاق خواب سفید را بررسی کنیم. 


جزئیات معماری

دکوراسیون اتاق خواب سفید می‌تواند آرامش‌بخش، یا خسته کننده و سرد باشد؛ این جزئیات هستند که تفاوت را ایجاد می‌کنند. از آن‌‌جایی که نمی‌خواهید از چند رنگ متضاد در دکوراسیون اتاق استفاده کنید، باید المان‌هایی را لحاظ کنید که فضایی جذاب و دعوت‌کننده ایجاد کنند. این المان‌ها می‌توانند بافت، اشکال و جزئیات معماری باشند. برای مثال، زدن قاب‌های چوبی روی دیوار می‌توانند یکپارچگی رنگ سفید روی دیوارها را بشکند و فضایی روستایی در اتاق ایجاد کند. استفاده از گچبری روی دیوار هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای اضافه کردن المان‌های جذاب به دکوراسیون باشد. وقتی از لحاظ استفاده از رنگ در دکوراسیون محدودیت دارید، باید با استفاده از بافت و شکل در دکوراسیون تنوع ایجاد کنید. 


نورپردازی

یکی از المان‌های موثر دیگر در دکوراسیون اتاق خواب سفید، نورپردازی است. درست است که اتاق‌های سفید خود به خود روشن و باز به‌نظر می‌آیند، اما هم‌چنان به نورپردازی نیاز دارند. استفاده از نور زرد در اتاق‌های سفید فضای اتاق را گرم‌تر می‌کند و اگر روی دیوار گچ‌بری یا بافت‌های دیگر دارید، بهتر است از لامپ‌های دیواری استفاده کنید تا جزئیات معماری روی دیوار بیشتر به چشم بیایند. 


یکی از المان‌های مهم طراحی دکوراسیون که معمولا به آن توجه نمی‌شود، انعکاس نور است.

انعکاس نور

یکی از المان‌های مهم طراحی دکوراسیون که معمولا به آن توجه نمی‌شود، انعکاس نور است. بهتر است از رنگ‌های روغنی و سطوح منعکس کننده، فقط روی وسایل و دیوارهایی که می‌خواهید بیشتر در چشم باشند استفاده کنید. استفاده از سطوح منعکس کننده برای روشن کردن اتاق‌های تاریک بسیار مناسب است، اما در اتاق‌های سفید نباید در این خصوص زیاده‌روی کنید. 


استفاده از طیف‌های سفید

استفاده از طیف‌های سفید به شکلی لایه لایه در دکوراسیون، روشی ساده برای از بین بردن یکنواختی رنگ سفید است. می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی خود، از طیف‌های گرم‌تر یا سردتر سفید در دکوراسیون استفاده کنید. به این شکل اتاق هنوز سفید است اما دکوراسیون یکنواخت نیست و تنوع دارد. 


وسایل و مبلمان

اگر در اتاق با استفاده از وسایل و مبلمان به دکوراسیون رنگ و تنوع اضافه کنید، دیگر نیازی به تغییر دادن رنگ دیوارها نیست. مبلمان و وسایل را به رنگ مورد علاقه‌ی‌تان انتخاب کنید و دقت داشته باشید که رنگ‌هایی که در دکوراسیون اتاق استفاده می‌‌کنید، متضاد یا مکمل یکدیگر باشند. 


منبع : Houzz