استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ممکن است کمی ریسک داشته باشد، اما روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از رنگ‌های تیره در آشپزخانه استفاده و دکوراسیونی زیبا ایجاد کنید. با مجله ایرانگان همراه باشید تا با روش‌های استفاده از رنگ‌های تیره در دکوراسیون‌ آشپزخانه آشنا شوید. 


ترکیب کردن رنگ‌های تیره با طیف‌های روشن

می‌توانید کابینت آشپزخانه را به رنگی تیره مثل مشکی ذغالی انتخاب کنید و دیوارها و سقف را، رنگ سفید بزنید. استفاده از رنگ‌های جیغ برای صندلی‌ پیشخوان یا لوازم آشپزخانه می‌تواند فضا را زنده کند. هم‌چنین اضافه کردن گل و گیاه به دکوراسیون‌ آشپزخانه هم می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. نورپردازی آشپزخانه را نیز مد نظر قرار دهید. اگر آشپزخانه نورگیر باشد، سطح پیشخوان و کابینت‌ها را استیل انتخاب کنید تا نور را منعکس کنند. 


جای رنگ‌ها را عوض کنید

اگر قصد خرید کابینت جدید ندارید، می‌توانید با زدن رنگ تیره به یکی از دیوارها و قرار دادن صندلی‌های تیره جلوی پیشخوان، دکوراسیون‌ آشپزخانه را تغییر دهید. در انتخاب رنگ وسایل آشپزخانه دقت داشته باشید و سعی کنید با استفاده از آن‌ها، در دکوراسیون‌ تضاد ایجاد کنید. 


استفاده از رنگ‌های تیره و گرم

اگر فکر می‌کنید رنگ‌های تیره فضای آشپزخانه را سرد می‌کنند، می‌توانید از رنگ‌های تیره و گرم مثل بنفش، به‌جای رنگ‌های تیره و سرد مثل خاکستری استفاده کنید. هر رنگ تیره‌ای که به‌جای آبی بیشتر به قرمز متمایل باشد، به دکوراسیون‌ گرما می‌بخشد. بیشتر دنبال مشکی‌هایی باشید که به قرمزی بزنند. اگر گرمای بیشتری می‌خواهید، قهوه‌ای‌ مایل به قرمز را انتخاب کنید. 


در دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از رنگ‌های تیره و روشن تعادل ایجاد کنید.

ایجاد تعادل

می‌توانید با زدن رنگ‌های تیره به یکی از دیوارها و کفپوش، و زدن رنگ سفید به دیگر دیوارها و سقف تعادل را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایجاد کنید. برای این‌که کفه‌ی ترازو سمت رنگ‌های روشن سنگینی کند، می‌توانید پیشخوان را رنگی بین طیف‌های روشن و تیره مثل فیلی بزنید. 


استفاده از رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک

شاید تصور کنید استفاده از رنگ‌های تیره فقط در آشپزخانه‌های اپن و بزرگ ممکن است، اما تا زمانی که آشپزخانه نور کافی داشته باشد، رنگ‌های تیره فضا را غمناک و تاریک نخواهند کرد. اگر آشپزخانه یک دیوار شیشه‌ای داشته باشد، نور آن در طول روز تامین می‌شود و در غیر این صورت، با اضافه کردن یک لامپ سقفی مناسب می‌توانید نور آن را تامین کنید. 


یک آشپزخانه مینیمال

اگر به دکوراسیون‌ مینیمال علاقه دارید، می‌توانید از رنگ مشکی هم در آن استفاده کنید. در آشپزخانه‌های مینیال، بدون دسته بودن کابینت و وجود فضای کافی برای نگهداری وسایل باعث می‌شود فضای آشپزخانه خالی و مینمال‌تر شود. 


فقط پیشخوان را رنگی تیره بزنید

اگر دوست ندارید زیاد از رنگ‌های تیره در دکوراسیون‌ آشپزخانه استفاده کنید، می‌تواند فقط برای پیشخوان رنگی تیره مثل آبی نفتی انتخاب کنید.


فقط کابینت‌ها را رنگی تیره بزنید

می‌توانید رنگ کابینت را تیره انتخاب کنید و بقیه‌ی قسمت‌های آشپزخانه را تغییر ندهید یا رنگی روشن بزنید. اگر می‌خواهید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید، رنگ کردن کابینت‌ها هم می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. 


منبع : Houzz