انتخاب فلزات برای استفاده در دکوراسیون منزل یکی از قسمت‌های کوچک طراحی دکوراسیون است، اما می‌تواند شخصیت زیادی به اتاق ببخشد. این مسئله بیشتر در خصوص اتاق‌های سفید صدق می‌کند، چرا که ایجاد حس در دکوراسیون فضایی که بیشتر از رنگ سفید در آن استفاده شده است کار ساده‌ای نیست. در اتاق‌های سفید، جزئیات و رنگ‌های وسایل اهمیت زیادی دارند، چون این المان‌های کوچک هستند که حس و حال دکوراسیون را تغییر می‌دهند. 

همان‌طور که رنگ سفید تنوع زیادی دارد، فلزات هم از لحاظ رنگ متنوع هستند. اگر تا به حال به فلزات توجه نداشته‌اید، یا فکر می‌کرده‌اید اهمیتی ندارند، ما روش‌هایی برای استفاده از آن‌ها در دکوراسیون داخلی را برای‌تان آورده‌ایم. 


فلزاتی طلایی رنگ

فلزات طلایی رنگ به دنیای طراحی دکوراسیون بازگشته‌اند. تا چندی پیش این نوع فلز به‌نظر خیلی‌ها تجملی بود، اما امروزه وسایل طلایی مدرن تلقی شده و برای ایجاد فضاهای شیک استفاده می‌شوند. برای مثال در یک آشپزخانه‌ی سفید، می‌توانید برای دستگیره‌های کابینت‌ها، حباب لامپ‌ها و پایه‌های صندلی‌ها از فلزات طلایی رنگ استفاده کنید. 


برنج

برای ایجاد فضایی سنتی، از وسایل برنجی استفاده کنید. برنج بین صاحبان منازل طرفداران زیادی ندارد، به همین دلیل استفاده از آن دکوراسیون منزل را خاص می‌کند. بافت برنج چشم‌گیر است و از آن‌جایی که نور را منعکس می‌کند، برای استفاده در فضاهای کم‌نور مناسب است. 


برنز آغشته به روغن

برنزی که روغن خورده باشد، به رنگ تیره‌ی مایل به مشکی در‌می‌آید و برای استفاده در فضاهایی با پیش‌زمینه‌ی سفید فوق العاده است. این فلز هم‌چنین دوام زیادی دارد و انسان را یاد گذشته‌ها می‌اندازد. این خاصیت باعث می‌شود برنز آغشته به روغن برای استفاده در شیرآلات دستشویی و حمام عالی باشد. 


در طراحی دکوراسیون خاصیت انعکاسی فلزات سیقل خورده به آینه شبیه است و باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر به‌نظر بیاید.

نقره‌ای صیقل خورده

درخشش  فلزات نقره‌ای صیقل خورده، توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند. این نوع فلز برای جلب توجه ساخته شده و باعث می‌شود، دیگر المان‌های دکوراسیون نیز به چشم بیایند. خاصیت انعکاسی آن به آینه شبیه است و باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر به‌نظر بیاید. از آن‌جایی که این نوع فلز نور را منعکس می‌کند، برای استفاده در دکوراسیون اتاق‌های کوچک بسیار مناسب است. 


فلزات به رنگ مس

رنگ مسی یک از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای فلزات است. استفاده از رنگ مسی در اتاق‌های سفید بسیار مناسب است، چرا که با خود گرما به دکوراسیون اتاق می‌آورد. طیف هلویی برنز آن بسیار متفاوت است و می‌توانید، از آن در هر نوع دکوراسیونی استفاده کنید. احتمالا در آینده، این نوع فلز را بیشتر در دکوراسیون خانه‌ها خواهیم دید. 


فلزات گالوانیزه

برای ایجاد یک دکوراسیون شیک و صنعتی، فلزات گالوانیزه بهترین انتخاب است. طرح و بافت این نوع فلز فضایی تجاری ایجاد می‌کند. 


کروم

می‌توان گفت کروم ساتنی این روزها پرطرفدارین فلز بین طراحان دکوراسیون داخلی و صاحبان منازل است. این فلز مدرن است و با طیف‌های سفید هم‌خوانی دارد. بیشتر افراد فکر می‌کنند از فلز کروم فقط می‌توان برای دستگیره‌ی کابینت، لامپ و شیرآلات استفاده کرد. اما نرده پله هم جای مناسبی برای استفاده از کروم است. می‌توانید فلزات کروم را در آشپزخانه و در کنار کفپوش چوبی استفاده کنید. 


منبع : Houzz