با رعایت نکاتی در خصوص دکوراسیون داخلی خانه، گرم کردن آن در پاییز و زمستان کار مشکلی نخواهد بود. در شب‌های سرد و تاریک پاییز و زمستان، شاید متوجه شوید که خانه‌ی‌تان به اندازه‌ای که فکر می‌کردید عایق نیست و گرما در آن نمی‌ماند. این ممکن است به سرد شدن خانه و بالا رفتن هزینه‌های مربوط به گرمایش آن منجر شود. خوشبختانه، روش‌هایی ساده برای حفظ گرما در خانه وجود دارد و تغییر دکوراسیون، می‌تواند در این مسئله تا حد زیادی موثر باشد. 


پرده‌های ضخیم

روش‌های قدیمی هنوز هم موثرند. استفاده از پرده‌های سنگین و ضخیم برای پوشاندن پنجره باعث می‌شود خانه در فصل‌های سرد گرم بماند. می‌توانید پرده‌های همیشگی خانه را با پرده‌‌های ضخیم‌تر مثل مخمل تعویض کنید، یا پارچه‌های ضخیم‌تر روی پرده نصب کنید. یادتان باشد که پرده ضخیم اتاق را هم تاریک‌تر می‌کند و اگر در جایی زندگی می‌کنید که روزهای پاییزی و زمستانی آفتابی دارید، پرده را در طول روز کنار بزنید تا گرمای آفتاب اتاق را گرم کند. اگر قصد خرید پرده دارید، بایدها و نباید‌های خرید پرده را رعایت کنید و هنگام نصب آن، از  راهنمای نصب پرده بهره ببرید.  اگر راه روهای خانه بادگیر هستند، در قسمت‌هایی از خانه به صورت موقتی پرده نصب کنید تا مسیرهای باد مشخص شوند. 


در طراحی دکوراسیون داخلی برای گرم کردن منزل در فصل‌های سرد سال، کفپوش را با فرش بپوشانید.

استفاده از فرش

وقتی پاها گرم باشند، بدن هم بیشتر احساس گرما می‌کند. به همین دلیل است که خیلی از صاحبان خانه در فصل‌های سرد سال، کفپوش را با فرش می‌پوشانند. لازم نیست فرش ضخیم یا پشمی باشد، یک فرش ارزان هم به راحتی زمین را گرم می‌کند. استفاده از فرش بافت‌دار فضای اتاق را از لحاظ تصویری هم گرم می‌کند و گزینه‌ی مناسبی برای اضافه کردن بافت، طرح و رنگ به دکوراسیون اتاق پذیرایی است. حتی روی کفپوش آشپزخانه هم می‌توان فرش پهن کرد. برای این‌کار از فرش‌هایی که در ماشین لباسشویی شسته می‌شوند استفاده کنید. البته استفاده از فرش در دکوراسیون قوانینی دارد که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید. 


درزگیر زیر در

در می‌تواند یکی از مسیرهای اصلی بیرون رفتن هوای گرم از خانه باشد، چه درهای رو به بیرون و چه درهای داخل خانه. گرفتن درزهای زیر در کار بسیار ساده‌ای است و تاثیر زیادی در گرمایش خانه دارد. پارچه‌های اضافی را بردارید و یک طرف آن‌ها را به هم بدوزید تا مثل یک لوله‌ی پارچه‌ای شوند، سپس آن را با فوم، لوبیا یا برنج پر کنید و در زیر در را بگیرید. 


روتختی‌های فلانل

استفاده از روتختی‌های فلانل روشی ساده برای گرم کردن تخت در پاییز و زمستان است و از آن‌جایی که طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارد، روشی ساده برای ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق خواب هم محسوب می‌شود. البته بهتر است روتختی‌های فلانل را تابستان خریداری کنید چون قیمت‌شان در آن فصل ارزان‌تر هستند. 


منبع : About