تغییر دکوراسیون داخلی می تواند هیجان انگیز و لذت بخش باشد، اما ممکن است ما را با چالش های زیادی روبه رو کند. مشورت با متخصصین قابل اعتماد برای پروژه های دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. اما از آن جایی که کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی به عنوان خدماتی لوکس جا افتاده است معمولا از این کار صرف نظر می شود. اما در برخی مواقع وجود یک طراح دکوراسیون داخلی برای تجربه ای بهتر نه تنها ضروری است بلکه حتی می تواند به شما کمک کند پول، زمان و انرژی کمتری صرف و استرس کمتری تجربه کنید. در ادامه پنج نمونه از مواقعی را از نظر خواهید گذراند که برای تغییر دکوراسیون داخلیخود به کمک یک طراح دکوراسیون داخلی نیاز دارید.

وقت کم دارید
خیلی از ما زندگی های پر مشغله ای داریم، زمان مان را برای رسیدگی به خانواده، کار کردن در یک یا دو شغل، روابط اجتماعی، وقت گذراندن با عزیزان و یا دنبال کردن اهداف زندگی صرف می کنیم و گاهی اوقات همه ی این کارها را همزمان انجام می دهیم.
در این شرایط، زمانی برای بررسی طرح ها و توجه به جزئیات کوچک یا آثار طراحی جدید آشپزخانه بر نحوه ی زندگی تان ندارید. فرقی نمی کند می خواهید صرفا مشورت بگیرید یا این که به خدماتی کامل تر نیاز دارید، طراحان دکوراسیون داخلی می توانند در هر لحظه به سراغ پروژه ی شما بیایند و زمان، پول و انرژی زیادی برای شما صرفه جویی کنند.

اگر در طراحی دکوراسیون داخلی اعتماد به نفس ندارید از طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

اعتماد به نفس ندارید
فرض کنیم شما عاشق طرح های جسورانه و جالب هستید و همیشه با چیزهایی که در اطراف خود می بینید تحت تأثیر قرار می گیرید. اما به دلایلی نمی توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید، یا به انتخاب خود اعتماد ندارید و یا در انتخاب رنگ ها مشکل دارید. این همان زمانی است که به کمک نیاز دارید. کار یک طراح دکوراسیون داخلی خوب، فهمیدن شماست. آن ها سعی می کنند سبک زندگی، سلیقه، خانه ی شما و نیاز های آن را بفهمند. سپس تمام این عوامل را در نظر می گیرند و طرحی به شما پیشنهاد می کنند که هم از لحاظ کاربری و هم از لحاظ زیبایی رضایت شما را جلب می کند.

افکار زیادی ذهن تان را مشغول کرده است و گیج شده اید
ما در دنیایی زندگی می کنیم که به طور مداوم با تصاویر سر و کار داریم: مجلات، برنامه های تلویزیونی، اینترنت، کافه های محلی، پیاده روی های صبحگاهی، محل کار، طراحی دکوراسیون داخلی همه جا وجود دارد! این هم می تواند یک نعمت باشد و هم یک نفرین، چون در حالی که این تصاویر می توانند به شما ایده بدهند، ممکن است ذهن تان را پر از ایده های جور واجور کنند به نحوی که تصمیم گیری برای تان دشوار شود.
اگر احساس می کنید مغزتان پر از ایده های مختلف است و مداوم سبک، رنگ یا احساسی که به دنبالش هستید را عوض می کنید، فقط یک طراح دکوراسیون داخلی می تواند کمک تان کند.

اگر قصد فروش منزل خود را ندارید برای چیدمان منزل خود از یک طراح دکوراسیون داخلی مشاوره بگیرید.

قصد دارید در خانه ی مورد نظر بمانید
فرض کنیم نمی خواهید خانه ای بسازید که روزی بخواهید آن را بفروشید؛ بلکه می خواهید خانه ای بسازید فقط برای خودتان. در چنین خانه ای باید به نیازها و خواسته های خاص خودتان توجه شود. این، خانه ای نیست که قرار باشد رضایت اکثریت مردم را جلب کند؛ این خانه فقط برای شماست.
گاهی اوقات آن قدر به فکر قیمت فروش و بازارپسند بودن خانه ها هستیم که فکر کردن به این که چه چیزی برای خودمان مناسب است مشکل می شود.
یک طراح دکوراسیون داخلی با نگاه متخصص خود می تواند دیدی خاص نسبت به خودتان، خانه و سبک زندگی تان به شما بدهد. طراحان دکوراسیون داخلی زبده وقتی پیشنهادی به شما می کنند دراز مدت را در نظر می گیرند، معمولا شما را از طرح های یک بار مصرف دور می کنند و به سمت طرح های ابدی که نشان دهنده ی شخصیت و نیازهای شما باشند سوق می دهند.

در انتخاب های تان نمی توانید به قطعیت برسید
معمولا فرایند تغییر دکوراسیون داخلی با استرس و فشار زیادی همراه است. اصلی ترین دلیل این مشکل این است که افراد نمی توانند روی سلایق و اولویت هایشان به یک نقطه قطعی برسند. مشکلاتی از این دست سرعت فرایند تغییر دکوراسیون را کاهش می دهد.
در چنین مواقعی یک طراح دکوراسیون داخلی به عنوان ناجی وارد عمل می شود. از آن جایی که طراحان دکوراسیون داخلی از لحاظ احساسی درگیر موضوع نیستند، در پیشنهاداتی که ارائه می دهند تنها از دانش حرفه ای خود استفاده می کنند.طراح دکوراسیون داخلی  به نظرات شما گوش می دهد و اطمینان حاصل می کند که در طرح پیشنهادی خود به سلیقه و شخصیت شما توجه شده باشد.طرح موفق طرحی است که حس ارزشمند بودن و راحتی در خانه ایجاد کند.
منبع : Houzz