خیلی از صاحبان منازل اتاق ایده‌آل را با صفت‌های ساده و تمیز توصیف می‌کند، جایی برای فرار از اخبار 24 ساعته و مشغله‌ی کاری. ایجادفضایی که خالی از مزاحمت باشد اکثر اوقات با استفاده از رنگ‌های روشن و رنگ سفید حاصل می‌شود. اما این رویکرد ممکن است دکوراسیون اتاق را زیادی ساده کند و اتاق شبیه مطب پزشک شود. برای این‌که دچار چنین مشکلی نشوید، روش‌هایی برای استفاده از رنگ سفید و رنگ‌های روشن برای‌تان آورده‌ایم.


از طیف‌های روشن استفاده کنید

ایجاد فضایی گرم و دنج با استفاده از رنگ‌های روشن کار ساده‌ای نیست، اما با استفاده از طیف‌های سفید که به رنگ عاج فیل نزدیک هستند، می‌توانید این کار را انجام دهید. این طیف‌های سفید با رنگ‌های عسلی و رنگ چوب ست می‌شود و دکوراسیون اتاق را گرم و دنج می‌کنند.


با استفاده از رنگ خرمایی روشن فضا را گرم کنید

راهروها و لابی‌ها برای ایجاد فضایی گرم ایده‌آل هستند. با استفاده از رنگ خرمایی می‌توانید چنین حسی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید.


استفاده کم از رنگ خاکستری

با زدن رنگ خاکستری روشن به دیوارها و استفاده از کفپوش رنگ مات، می‌توانید یک فضای صنعتی را روشن و تمیز نشان دهید.


در طراحی دکوراسیون سفید می‌توانید با استفاده از تابلو و رنگ کفپوش کاری کنید که فضا خسته کننده و یکنواخت نشود.

با یک بوم خالی آغاز کنید

سفید مات نه سرد است نه گرم، به همین دلیل می‌توانید به‌عنوان رنگ پیش‌زمینه عالی باشد. به این شکل می‌توانید با استفاده از تابلو و رنگ کفپوش کاری کنید فضا خسته کننده و یکنواخت هم نشود. استفاده از المان‌های معماری هم می‌تواند برای این کار روش مناسبی باشد.


استفاده از طیف‌های مشابه

در دنیای امروزی که شلوغ‌تر از همیشه است، داشتن یک اتاق خواب آرام از همه چیز مهم‌تر است. بهتر است در اتاق تلویزیون نگذارید و دکوراسیون آن را ساده نگه دارید. می‌توانید از رنگ‌هایی با طیف‌های مشابه استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی حسی آرام داشته باشد.


ایجاد تضاد با رنگ‌های سفید و مشکی

این ترکیب رنگ کلاسیک برای دستشویی بسیار مناسب است و در خانه‌های مدرن هم استفاده می‌شود. می‌توانید کفپوش را چوبی یا لمینت با رنگی بسیار روشن و مات انتخاب کنید.


استفاده از سفید برای جلب توجه

همیشه فکر می‌کنیم رنگ‌هایی که جلب توجه می‌کنند هر رنگی می‌توانند باشند غیر از سفید. اما برای مثال در دستشویی که کفپوش  و دیوارهای کاشی دارد، سفید می‌تواند علاوه بر بزرگ‌نمایی کردن رنگ‌های دیگر، خود در دکوراسیون جلب توجه کنید.


منبع : Houzz