شکی وجود ندارد که طراحی دکوراسیون دفتر کار در خانه می‌تواند مشکل و زمان‌بر باشد. به هر حال، باید روزی 8 تا 10 ساعت را در محل کار بگذارنید و تصمیماتی که در این محیط می‌گیرید، تاثیر مستقیم روی آینده‌ی کسب و کارتان خواهند داشت. مهم‌ترین نکته‌ای که در خصوص طراحی دکوراسیون دفتر کار خانه باید رعایت کنید، عجله نکردن است. صبور باشید، سوال بپرسید و رویکردهای متفاوت را امتحان کنید. این مسئله را به یاد داشته باشید و به نکاتی که در خصوص طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی برای‌تان آورده‌ایم دقت کنید. 


مکان

قبل از این‌که جایی که می‌خواهید در آن کار کنید را مشخص نکرده‌اید، یک قران هم خرج خرید مبلمان و وسایل نکنید. زیر زمین می‌تواند جایی ساکت و ایزوله باشد، اما می‌توانید ماه‌ها و سال‌ها بدون نور خورشید کار کنید؟ محیط مورد نظر را با دقت بررسی کنید و شرایط دیگر را نیز مد نظر قرار دهید. کودک کم سن و سال دارید؟ پس اتاق کنار لابی برای دفتر کار مناسب نخواهد بود. آیا کارتان طوری است که مشتریان به دفترتان می‌آیند؟ اتاق طبقه‌ی بالا انتخاب مناسبی نخواهد بود. 


بودجه تعین کنید

یک میز کار و صندلی ارگونومیک می‌توانند خرج زیادی روی دست‌تان بگذارند. پس قبل از این‌که شروع به خرید مبلمان کنید، بودجه‌ی مورد نظرتان را مشخص کنید. در این کار دقیق باشید و بودجه‌ی هر کدام وسایل را تعیین کنید. 


الگوبرداری کنید

اگر می‌خواهید دکوراسیون دفتر کارتان را حرفه‌ای طراحی کنید، دفاتر خانگی دیگر را بررسی کنید. به خانه‌ی دوستان آشنایان بروید و از آن‌ها بخواهید دفاتر کارشان را به شما نشان دهند. مجلات و سایت‌های طراحی دکوراسیون هم می‌توانند منبع خوبی برای الگوبرداری باشند. نیازها و خواسته‌های خود را مد نظر قرار دهید و دکوراسیون مورد نظر را انتخاب کنید. 


برای این‌که درگیر سیم و کابل در هم پیچیده‌ی میز کارتان نشوید، بهتر است به دنبال راهکاری برای مرتب شدن سیم و کابل باشید.

کنترل کردن سیم و کابل

هر دفتر کار خانگی به تلفن، پریز برق و اینترنت نیاز دارد و این یعنی حجم زیادی از سیم و کابل قرار است زیر میز کارتان جمع شود. برای این‌که درگیر سیم و کابل در هم پیچیده‌ی زیر میز کارتان نشوید، بهتر است از راهنمای مرتب کردن سیم و کابل استفاده کنید. 


نورپردازی 

شاید تصور کنید اتاق‌های جنوبی برای دفتر کار مناسب باشند، اما وقتی آفتاب پاییزی برای ساعت‌های طولانی در چشمان‌تان باشد، از تصمیم خود پشیمان خواهید شد. اتاق‌های جنوبی در طول سال نور دارند و اتاق‌های شمالی کمی تاریک‌تر هستند. اتاق‌های شرقی و غربی هم در ساعات اولیه یا پایانی روز نور می‌گیرند. هنگام انتخاب اتاق یادتان باشد نور طبیعی با تغییر فصل‌ها تغییر می‌کند. 


ایجاد فضای کافی

دفتر کار جایی است که باید پرونده‌ها و مدارک زیادی را در آن نگه دارید. به این‌که این پرونده‌ها و مدارک را کجا قرار است جای دهید خوب فکر کنید. می‌توانید برای این کار از کمد دیواری یا قفسه‌های باز استفاده کنید. دکوراسیون کلی اتاق را مد نظر قرار دهید و گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنید. 


سبک دکوراسیون

لازم نیست یک طراح دکوراسیون داخلی با جیبی پر از پول باشید تا بتوانید یک دفتر کار زیبا و کاربردی طراحی کنید، برای انجام این کار فقط باید چشم‌ انداز داشته باشید. مجله‌های اینترنتی طراحی دکوراسیون را جست و جو کنید و تصویر دفاتری که نظرتان را جلب می‌کنند را چاپ کنید. حالا این تصاویر را با هم مقایسه کنید و نکاتی که در هر کدام از آن‌ها مورد علاقه‌تان است را مشخص کنید. در پایان می‌توانید با استفاده از نکاتی که جمع‌آوری کرده‌اید، دفتر کار رویاهای‌تان را طراحی کنید.


منبع : About