این روزها افراد زیادی در خانه کار می‌کنند و دفتر خانگی، یکی از قسمت‌های اساسی دکوراسیون داخلی خانه‌ی‌شان را تشکیل می‌دهد. معمولا اتاق مهمان به دفتر خانگی تبدیل می‌شود و این‌که المان‌های دکوراسیون آن به گذراندن زمانی مفید کمک کند؛ اهمیت زیادی دارد. البته هرکسی برای طراحی دکوراسیون دفتر خانگی بودجه‌ی کافی ندارد و افراد کمی برای این‌ کار طراحان دکوراسیون داخلی را به خدمت می‌گیرند. 

روش‌های زیادی برای طراحی دکوراسیون دفتر خانگی وجود دارد که هزینه‌ی زیادی هم ندارند. ما نکاتی را در این خصوص برای‌تان فراهم کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید دکوراسیون دفتر خانگی را طوری طراحی کنید که در پایان از نتیجه‌ی کارتان حس رضایت داشته باشید. 


فضاها را مشخص کنید

اگر خوش شانس باشید و یک اتاق جدا برای دفتر کارتان در خانه داشته باشید، این کار زیاد مشکل نخواهد بود. کلید داشتن یک دفتر خانگی خوب استفاده بهینه از فضای موجود است. این فضا می‌تواند یک زیر پله، کمد کوچک، اتاق اضافی و گوشه‌ای از اتاق پذیرایی باشد. بهتر است فضایی در نظر بگیرید که فقط برای کار از آن استفاده شود. به این شکل کار کردن‌تان حرفه‌ای‌تر می‌شود. 


پلان بکشید

جا به جا کردن مبلمان و وسایل و ایجاد فضایی برای کار وسوسه‌انگیز است. اما اگر برای اندازه‌‌گیری فضا کمی زمان صرف کنید، کشیدن یک پلان، اندازه گرفتن مبلمان و فکر کردن به چیدمان آن نتیجه‌ی بهتری خواهد داد.


کارهایی که خودتان می‌توانید انجام دهید

هر کاری که خودتان انجام دهید، هزینه‌های‌تان را کاهش می‌دهد. احتمالا دفتر خانگی‌تان بزرگ نخواهد بود، پس بهتر است دیوارهایش را خودتان رنگ کنید. بهتر است از رنگ‌های آرامش‌بخش یا انرژی‌بخش در دکوراسیون دفتر کار استفاده کنید. برای دیوارها از کاغذ دیواری هم می‌توانید استفاده کنید. 


برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید مبلمان و وسایل دفتر کار خانگی خود را از لوازم منزل پر کنید.

وسایل و مبلمان

می‌توانید وسایل و مبلمان دفتر کار را از جاهای دیگر خانه بردارید؟ اگر مجبور نباشید وسایل جدید بخرید، مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد. 


میز کار را خودتان درست کنید

با قرار دادن دو فایل با فاصله از یکدیگر و گذاشتن یک تخته روی آن، می‌توانید یک میز کار کشودار درست کنید. البته بهتر است تخته را رنگ بزنید تا ظاهری بهتر داشته باشد. همین‌طور می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از یک گلدان رومیزی به‌عنوان جای خودکار و لوازم التحریر استفاده کنید.در این خصوص باید خلاقیت به خرج دهید و برای وسایل قدیمی خانه کاربردهای جدید ایجاد کنید. 


خرید مبلمان دست دوم

به دفاتر شرکت‌هایی که در حال تغییر دکوراسیون داخلی هستند بروید. هتل‌های خوب هم چند سال یک بار اتاق‌های مهمان‌شان را نو می‌کنند. شاید بتوانید یک میز کار یا صندلی دست دوم در این مکان‌ها پیدا کنید. هم‌چنین از همسایگان بخواهید اگر قصد فروش وسایل منزل را دارند به شما خبر دهند و به سمساری‌ها هم سری بزنید. می‌توانید برای این کار از راهنمای خرید مبلمان دست دوم کمک بگیرید. 


وسایل را با وسایل آشنایان تعویض کنید

اگر در خانه یک میز نهارخوری دارید که به کارتان نمی‌آید، چرا آن را با میز کار دوست‌تان تعویض نمی‌کنید؟ شاید هم مبلمان کودک داشته باشید که به درد همسایه‌تان بخورد و بتوانید با قفسه‌های بلا استفاده‌ی او تعویضش کنید. هر کسی چیزی با ارزش دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


منبع : About