رنگ زرد می‌تواند دکوراسیون داخلی را انرژی‌بخش کند. اگر هنوز قدرت این رنگ را درک نکرده‌اید، یک صندلی زرد ساده می‌تواند نقطه‌‌ی شروع باشد. قرار دادن یک صندلی زرد در دکوراسیون دیگر ترسناک نیست و می‌تواند حال و هوای آن را تغییر دهد. طیف‌های زرد از زرد کم رنگ تا خردلی مات را شامل می‌شوند و احتمالا یکی از آن‌ها، با طبع شما هم‌خوانی خواهد داشت. 


از زرد کم استفاده کنید

اگر فکر می‌کنید استفاده‌ی زیاد از زرد در دکوراسیون برای‌تان آزاردهنده می‌شود، فقط کمی از آن استفاده کنید و ببینید چه حسی به شما می‌دهد. می‌توانید پایه‌های میز  و صندلی چوبی را زرد کنید و ظاهری خاص به آن‌ها بدهید. بهتر است این کار را روی مبلمان دست دوم امتحان کنید. نشیمنگاه و پشتی آن‌ها را بپوشانید و پایه‌ها را رنگ کنید. هم‌چنین می‌توانید کل صندلی را رنگ زرد بزنید. رنگ کردن یک صندلی راحتی قدیمی به رنگ زرد، به آن حس و حال جدیدی می‌دهد. بهتر است زرد را در کنار رنگ‌هایی مثل خاکستری استفاده کنید تا تعادل در دکوراسیون حفظ شود. 

رنگ‌های خاکستری و زرد مکمل یکدیگر هستند و اگر دیوارهای اتاق خاکستری باشد، با اضافه کردن یک صندلی زرد به دکوراسیون آن فضا در عین آرامش‌بخش بودن، پر انرژی و شاداب نیز است. اگر دوست دارید دکوراسیون ساده باشد، این روش خوبی برای استفاده از رنگ محسوب می شود. قرار دادن یک صندلی زرد پشت یک میز کار سفید و ساده نیز ظاهر آن را جذاب‌تر می‌کند. 


استفاده از طیف‌های مات

زرد مات در عین این‌که چشم‌گیر است، زیادی جیغ نیست و با استفاده از آن در قسمت‌های مختلف اتاق، دکوراسیون خسته‌کننده یا آزاردهنده نمی‌شود. 


استفاده از زرد برای جلب توجه

اگر فکر می‌کنید قسمتی از دکوراسیون در فضای اتاق گم شده است، کمی از رنگ زرد لیمویی در آن استفاده کنید تا به مرکز توجه اتاق تبدیل شود. 


در طراحی دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ زرد کم رنگ در کنار آبی نفتی فضایی با گرمای خاص ایجاد می‌کند.

استفاده از زرد کم رنگ کنار آبی نفتی

یک مبل تک نفره‌ی مخمل خردلی گرمای خاصی به دکوراسیون داخلی اضافه می‌کند. این رنگ طیفی مشابه رنگ‌های چوب دارد به همین دلیل در دکوراسیون قالب نمی‌شود. می‌توانید آن را در کنار آبی نفتی استفاده کنید تا مکمل یکدیگر باشند. 


میز غذاخوری را زنده کنید

از صندلی‌هایی به رنگ زرد لیمویی در کنار میزی مشکی استفاده کنید. اگر میز و صندلی قدیمی دارید، این رنگ‌ها را به آن‌ها بزنید و ببینید در کنار هم چقدر زیبا می‌شوند. با استفاده از اسپری رنگ این کار فقط یک روز طول خواهد کشید. 


استفاده از زرد در سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی سفید آدم را یاد بیمارستان می‌اندازد، اما با استفاده از کمی زرد می‌توان آن را زنده کرد. بهتر است در محیط‌های مرطوب از مبلمان پلاستیکی یا آکریلیک استفاده کنید تا از رطوبت آسیب نبییند. 


حیاط را فراموش نکنید

اگر در حیاط یا تراس خانه میز و صندلی دارد، استفاده از صندلی‌‌های زرد در کنار یک میز چوبی می‌تواند ایده‌ای مناسب باشد. این رنگ‌ها مکمل رنگ پوشش گیاهی نیز هستند. 


منبع : Houzz