کاغذ دیواری در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی بالا و پایین زیادی داشته است. یک روز همه عاشق آن هستند و روز بعد همه از آن متنفر می‌شوند. دلیل وجود دید منفی به کاغذ دیواری این است که 25 سال پیش وقتی در اوج محبوبیت بود، درست نصب نمی‌شد و کندن آن از روی دیوار دردسر زیادی داشت. خیلی‌ها از روی خاطرات بدی که از کندن کاغذ دیواری صاحب قبلی خانه‌ی‌شان دارند از کاغذ دیواری متنفر شده‌اند.

باتوجه به این موارد، این‌که توانایی کاغذ دیواری در ایجاد تغییر در دکوراسیون را نادیده بگیریم واقعا کوتاه نگری است. طرح‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌های متنوع کاغذ دیواری زیاد هستند و منتظرند که شما با استفاده از آن‌ها دکوراسیون منزل‌تان را جذاب‌تر کنید، مخصوصا آشپزخانه را.


کاغذ دیواری کردن سقف

سقف آشپزخانه جای مناسبی برای ایجاد تصاویر زیبا است. هر رنگ و طرح و بافتی که روی سقف استفاده کنید روی ظاهر کل آشپزخانه موثر خواهد بود. کاغذ دیواری کردن سقف برای کسانی که می‌خواهند تغییر دکوراسیون دهند اما بودجه‌ی کافی ندارند گزینه‌ای ایده‌ال است چون با هزینه‌ای کم می‌توانند تغییر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنند. 


زدن کاغذ دیواری به پشت کابینت

بیایید با ایده‌ی زدن کاغذ دیواری به دیوار پشت کابینت آغاز کنیم. این کار نه‌تنها پس‌زمینه‌ای زیبا برای کابینت ایجاد می‌کند، بلکه باعث می‌شود دکوراسیون آشپزخانه، خاص شما شود. اگر درهای کابینت شیشه‌ای باشند این ایده تاثیر بیشتری در آشپزخانه خواهد گذاشت، اما اگر درها شیشه‌ای هم نباشند می‌توانید این کار را انجام دهید. می‌توانید برای این کار از کاغذ دیواری موقت استفاده کنید که عوض کردن آن هم دردسر زیادی نداشته باشد. 


با انتخاب کاغذ دیواری ساده برای آشپزخانه المان‌های دکوراسیون مثل کابینت و پیشخوان بیشتر به چشم می‌آیند.

کاغذ دیواری کردن دیوارهای آشپزخانه

دیوارها اصلی‌ترین جا برای استفاده از کاغذ دیواری هستند و تاثیر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه می‌گذارند. آشپزخانه از لحاظ بافت شلوغی زیادی دارد و به همین جهت استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند کمی مشکل باشد. کاغذ دیواری در کنار کابینت، پیشخوان و وسایل آشپزخانه قرار می‌گیرد و در خصوص انتخاب آن دو گزینه دارید:


استفاده از کاغذ دیواری داخل کشوها

استفاده از کاغذ دیواری داخل کشوهای آشپزخانه روشی جالب برای جذاب کردن کابینت آشپزخانه است. می‌توانید تمام کشوها را کاغذ دیواری کنید یا این کار را فقط داخل تعدادی از آن‌ها انجام دهید. هر رویکردی را که پیش بگیرید انجام این کار بدون شک دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر می‌کند و هر بار که کشوها را برای برداشتن قاشق و چنگال باز کنید از داخل‌ آن‌ها لذت خواهید برد. 

استفاده از کاغذ دیواری روی دیوار بالای سینک

برای بعضی‌ها کاغذ دیواری کردن تمام دیوارهای اتاق مخصوصا اتاقی شلوغ مثل آشپزخانه زیاده‌روی یا حتی پرهزینه است. دیوار بالای سینک فضایی است که می‌توان با استفاده از کاغذ دیواری آن را زیباتر کرد و دکوراسیون هم شلوغ نمی‌شود. برای این دیوار حتما باید از کاغذ دیواری ضد آب استفاده کنید. 

کاغذ دیواری دوست است نه دشمن

باور نکردنی است که زدن یک تکه کاغذ به دیوار می‌تواند تا چه حد در دکوراسیون داخلی تاثیرگذار باشد. اما بدون شک استفاده از کاغذ دیواری با رنگ و طرح مناسب می‌تواند به دکوراسیون شخصیت بدهد. کاغذ دیواری در طی سال‌ها فراز و نشیب زیادی داشته است اما همان‌طور که می‌بینید، دلایل زیادی وجود دارند که استفاده از کاغذ دیواری حتی در آشپزخانه را توجیه می‌کنند. از توانایی آن در اضافه کردن جذابیت و شخصیت به دکوراسیون گرفته تا تنوع آن از لحاظ طرح و رنگ، همه و همه باعث می‌شود کاغذ دیواری دوست خوبی برای طراحان دکوراسیون داخلی و صاحبان منازل باشد. 


منبع : About