رنگ یکی از المان‌های قدرتمند دکوراسیون داخلی است و دکوراسیون آشپزخانه هم از این قاعده مستثنی نیست. بیشتر افراد دوست دارند دکوراسیون منزل‌شان منحصر به فرد باشد و بازی کردن با رنگ یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این هدف است. اما اگر رنگ در دکوراسیون تاثیر زیادی دارد، استفاده از چند رنگ هم می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد؟ جواب این سوال مثبت است و اگر در دکوراسیون آشپزخانه از دو طیف رنگ استفاده شود، می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی آن داشته باشد. اما مثل هر رویکرد دیگری این رویکرد هم فقط وقتی درست پیاده شود تاثیر مثبت دارد . با مجله ایرانگان همراه باشید تا با روش‌هایی برای استفاده از رنگ‌های متضاد در دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید. 


کابینت‌های بالایی و پایینی

می‌توانید برای کابینت‌های دیواری و کابینت‌های روی زمین رنگی متفاوت انتخاب کنید. برای مثال کابینت‌ روی دیوار را سفید و کابینت‌ پایینی را سبز نعنایی بزنید تا ظاهری تر و تازه داشته باشند. تفاوت این دو رنگ زیادی در چشم نیست و تضادی ظریف به وجود می‌آورد. برای این‌که فضا زیادی شلوغ نشود بهتر است رنگ پیشخوان، دیوار پشت سینک و وسایل آشپزخانه را از همین دو طیف انتخاب کنید. 


پیشخوان و کابینت‌ها

ایجاد تفاوت رنگ در پیشخوان و کابینت‌ یکی از روش‌های رایج برای استفاده از رنگ‌های متضاد در دکوراسیون آشپزخانه است. می‌توانید کابینت‌ زیر پیشخوان را یا سطح آن را به رنگ چوب تیره بزنید  در حالی رنگ کابینت‌های دیواری و روی زمین به رنگی روشن مثل سفید است. به این شکل پیشخوان بیشتر به تکه‌ای از مبلمان شبیه می‌شود که جدا از دیگر قسمت‌های آشپزخانه طراحی شده است. 


اگر دوست دارید رنگ پیشخوان و کابینت‌ها یکی باشد، می‌توانید رنگ یخچال را طوری انتخاب کنید که با دیگر‌ قسمت‌های دکوراسیون آشپزخانه در تضاد باشد.


یخچال

اگر دوست دارید رنگ پیشخوان و کابینت‌ها یکی باشد، می‌توانید رنگ یخچال را طوری انتخاب کنید که با دیگر‌  قسمت‌های دکوراسیون در تضاد باشد. البته یخچال و پیشخوان تنها جاهایی نیستند که می‌توانید رنگ‌های آن‌ها را تغییر دهید. می‌توانید ارتفاع کابینت‌ها را مختلف بگیرید و رنگ‌های آن‌ها را تغییر دهید. 


بیرون و داخل کابینت

می‌توانید برای روی کابینت‌ و داخل آن رنگ‌هایی متفاوت انتخاب کنید. برای مثال اگر رنگ روی کابینت‌ آبی مات و کم‌رنگ است، می‌توانید داخل آن را رنگ چوب گردو بزنید. به این شکل نه‌تنها رنگ داخل و سطح کابینت‌ در کنار هم به چشم می‌آیند، بلکه داخل کابینت‌ هم به اندازه‌ی ظاهر آن زیبا می‌شود. 

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی شگفت‌انگیز است. از ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید و تاثیر این را کار با چشم خود ببینید. توجه به جزئیات در طراحی دکوراسیون‌ آشپزخانه نقش اساسی دارد و اگر این کار را به خوبی انجام دهید، داشتن یک آشپزخانه‌ی زیبا بسیار آسان می‌شود.


منبع : About