هر چیزی که خوار آید، روزی به کار آید. این ضرب المثل قدیمی در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی کاملا مصداق دارد. قدیمی‌ترین روش‌های طراحی دکوراسیون داخلی دوباره به خانه‌ها بازگشته‌اند. این اتفاق برای مخمل هم افتاده است. این پارچه‌ی سنتی در دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن جان تازه‌ای گرفته است. در این مطلب روش‌هایی نوین برای استفاده از مخمل در دکوراسیون داخلی را برای‌تان آورده‌ایم. 


مبل مخملی

این روزها استفاده از مبل مخمل رواج زیادی پیدا کرده است. به‌دنبال مبل مخملی باشید که رنگ‌های شیک داشته باشند و بیشتر طیف‌های تیره‌ی آبی، طلایی و صورتی را انتخاب کنید. 


درهای مخملی

امروزه همه چیز را مخمل می‌کنند؛ حتی درها را. با مخمل کردن درهای اتاق‌ پذیرایی می‌توانید یک ورودی شگفت انگیز ایجاد کنید. 


مبل‌های تک‌نفره مخملی

می‌خواهید کمی رنگ به دکوراسیون اتاق اضافه کنید؟ مبل تکی مخمل یکی از بهترین گزینه‌ها هستند. بیشتر مبلمانی انتخاب کنید که رنگ‌های سرد داشته باشند تا فضا بزرگ‌تر نشان داده شود. 


در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از صندلی مخملی برای میز غذاخوری فضا را گرم‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

صندلی‌های مخملی

مخمل بافتی عالی برای اضافه کردن به دکوراسیون داخلی است. می‌توانید صندلی‌های میز غذاخوری را مخمل انتخاب کنید. مخمل فضا را گرم‌تر می‌کند و نشستن روی آن هم لذت خاصی دارد. 


تخت خواب مخملی

در اتاق خواب راحتی اولویت است. برای خوابیدن روی تخت خواب   چه بافتی می‌تواند راحت‌تر و خوشایندتر از مخمل باشد؟ اگر می‌خواهید اتاق خوابی گرم و دنج داشته باشید، یک پارچه ی مخمل به رنگی گرم انتخاب کنید. 


چهارپایه‌های مخمل

می‌توانید برای پیشخوان چهار پایه‌های مخمل استفاده کنید. مخمل باعث می‌شود فضا لوکس‌تر به‌نظر بیاید و اگر آن را به رنگ سبز تند انتخاب کنید، گزینه‌ی مناسبی برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون داخلی آشپزخانه خواهد بود. البته در خصوص انتخاب رنگ همیشه باید دکوراسیون خانه‌ی خودتان را مد نظر قرار دهید. 


بالشت‌های مخملی

اگر نمی‌خواهید زیاد از مخمل استفاده کنید، می‌توانید کوسن‌ روی مبل یا بالشت‌های روی تخت خواب را مخمل انتخاب کنید. می‌توانید رنگ‌های آن‌ها را متنوع انتخاب کنید و با استفاده از آن‌ها مبلمان را تزئین کنید.


منبع : About